I Niedziela Adwentu

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent. Jest to czas przygotowania do Uroczystości Bożego narodzenia, jak również radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa na końcu czasów.

W czasie Adwentu, od wtorku do piątku zapraszam wszystkich na RORATY o g. 17:00.

Dzieci proszę o przynoszenie ze sobą lampionów, by oświecić drogę Panu Jezusowi, który do nas przychodzi, oraz zrobionych przez siebie serduszek z wypisanymi dobrymi uczynkami. Serduszka będą brały udział w losowaniu nagród. Serdecznie zapraszam!

2. W niedzielę 8 grudnia przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, jest to dzień odpustu w naszej parafii. Zapraszam wszystkich Parafian na Mszę Świętą ODPUSTOWĄ na godz. 17.00 ( nie będzie Mszy św. o godz. 10:00). Mszy Świętej przewodniczył będzie ks. Adam Paź proboszcz parafii Róża Wielka.

3. W czwartek od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W pierwszy piątek m-ca spowiedź od godz. 16:30

5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od g. 10:00

6. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej zbiórka do puszek na rzecz Funduszu Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

7. Zachęcam do wcześniejszego zamawiania intencji Mszy Świętych, również Mszy Św. „gregoriańskich”. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii możemy nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” jest też miesięcznik „Arka”. Są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W tym roku opłatki na stół wigilijny do naszych domów można nabyć w zakrystii i na plebanii. Za złożone ofiary przy tej okazji składam wdzięczne Bóg zapłać.

8. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii. W przyszłą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Rodziny p. Tadeusza Leś i p. Jerzego Landowskiego

9. Wszystkim parafianom i gościom dziękuję za ofiary i życzę dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantom życzliwości ludzkiej.

10. Wszystkich naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu prosząc dla nich o dar życia wiecznego. „Zdrowaś Maryjo…”; „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.