I Niedziela Wielkiego Postu

1. Przeżywamy dzisiaj II Niedzielę Wielkiego Postu.

W przyszłą zbiórka do puszki na rzecz Krajowego Funduszu Misyjnego.

2. Zapraszam wszystkich na godz. 15.00 do kościoła parafialnego w Żydowie na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

3. W czasie Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa wielkopostne:

W piątki Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:, w Żydowie o 16:30, w Drzewianach o godz. 18.00. Można zabrać ze sobą skarbonkę tz. „jałmużna wielkopostna”.

4. W czwartek Msza św. wotywna o Duchu Świętym

5. Jest do nabycia kolejny numer „Gościa Niedzielnego”. Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej.

6. Jak co roku w sklepie obok kościoła można składać ofiary na kwiaty do „Bożego Grobu”. Za złożone ofiary składam „Bóg zapłać”. W intencji ofiarodawców zostanie odprawiona Msza Św. rezurekcyjna w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6:00

7. Uroczyste 60-lecie naszej parafii będziemy obchodzić 9 czerwca (Zielone Świątki), zostanie ufundowany przez parafian Krzyż misyjny przy kościele. W związku z tym pragnę zapowiedzieć „cichą tacę” w każdą drugą niedzielę miesiąca. To już przyszła niedziela!

8. W związku z decyzją Burmistrza i Rady Miejskiej w Polanowie o podwyższeniu opłat za gospodarowanie odpadami (ponad 100%), opłata za wywóz śmieci z cm. Par.

wynosi 520/m-c. W związku z powyższym Proboszcz wraz z Radą Parafialną zadecydowali o wprowadzeniu do Regulaminu Cmentarza opłaty śmieciowej w wysokości 20zł na rok (1,66 m-c) za każdy grób, płatnej u proboszcza lub przedstawiciela RP do końca I kwartału.

9. Zachęcam do wcześniejszego zamawiania intencji Mszy Świętych.

10. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii. W przyszłą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Rodziny

p. Anny Maszke i p. Magdaleny Ciekańskiej.

11. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantom życzliwości ludzkiej.

12. W ubiegłym tygodniu Bóg odwołał do wieczności z naszej parafii

Ś.p. Wiesława Sirko lat 61 i Ś.p. Stanisława Dzirbę lat 83

Wszystkich naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu prosząc dla nich o dar życia wiecznego. „Zdrowaś Maryjo…”; „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

Ks. Tomasz Rembelski- Proboszcz