I Niedziela Wielkiego Postu

18 lutego 2018r.

1. Przeżywamy dzisiaj I Niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszam wszystkich na godz. 15.00 do kościoła parafialnego w Żydowie na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.

2. W czasie Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa wielkopostne:

W piątki Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:, w Żydowie o 16.30, w Drzewianach o godz. 18.00. Można zabrać ze sobą skarbonkę tz. „jałmużna wielkopostna”.

3. Jak co roku w sklepie obok kościoła można składać ofiary na kwiaty do „Bożego Grobu”. Za złożone ofiary składam „Bóg zapłać”. W intencji ofiarodawców zostanie odprawiona Msza Św. rezurekcyjna w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00

4. W środę po mszy św. spotkanie formacyjne uczniów szkoły gimnazjalnej a w sobotę zapraszam na spotkanie młodzież z klas ponad gimnazjalnych na godz. 12.00

5. W czwartek o godz. 17.00 msza św. wotywna o Duchu Świętym a po niej zapraszam na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny na plebanię.

6. Jest do nabycia kolejny numer „Gościa Niedzielnego” i miesięcznik rodzin katolickich „Arka”. Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej.

7. Zachęcam do łączenia przeżyć rodzinnych i małżeńskich oraz jubileuszy ze Mszą św. poprzez zamawianie intencji mszalnych i uczestniczenie całej Rodziny w Eucharystii. Pamiętajmy też o naszych bliskich zmarłych.

8. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii. W przyszłą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Rodziny

p. Henryki Siudy i p. Justyny Zalas

9. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantom, życzliwości ludzkiej.

10. Wszystkich naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu prosząc dla nich o dar życia wiecznego. „Zdrowaś Maryjo…”; „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

Ks. Tomasz Rembelski- Proboszcz