II Niedziela Wielkiego Postu

1. Przeżywamy dzisiaj II Niedzielę Wielkiego Postu. Po Mszy świętej zbiórka do puszki na rzecz Krajowego Funduszu Misyjnego. Zapraszam wszystkich na godz. 15.00 do kościoła parafialnego w Żydowie na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

2. W czasie Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa wielkopostne:

W piątki Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:, w Żydowie o 16.30, w Drzewianach o godz. 18.00. Można zabrać ze sobą skarbonkę tz. „jałmużna wielkopostna”.

3. We wtorek Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP.

4. Jest do nabycia kolejny numer „Gościa Niedzielnego”. Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej.

5. Jak co roku w sklepie obok kościoła można składać ofiary na kwiaty do „Bożego Grobu”. Za złożone ofiary składam „Bóg zapłać”. W intencji ofiarodawców zostanie odprawiona Msza Św. rezurekcyjna w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00

6. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na tacę 1518,70 gr.

Za złożone ofiary składam wdzięczne Bóg zapłać.

7. Spotkanie Rady kościoła w Drzewianach w piątek po Drodze Krzyżowej.

8. Zachęcam do wcześniejszego zamawiania intencji Mszy Świętych. Intencje na cały tydzień są wywieszone w gablocie i na stronie internetowej parafii.

9. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii. W przyszłą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Rodziny

p. Jolantę Kochańską i p. Radosława Filipek.

10. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantom życzliwości ludzkiej.

11. W ubiegłym tygodniu Bóg odwołał do wieczności z naszej parafii

Ś.p. Edwarda Pasiecznego lat 87 i Ś.p. Edwarda Szymańskiego lat 70

Wszystkich naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu prosząc dla nich o dar życia wiecznego. „Zdrowaś Maryjo…”; „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.