II Niedziela WIELKIEGO POSTU Ogłoszenia Duszpasterskie 08.03.2020 r.

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy dzień kobiet. Wszystkim Panią życzymy błogosławieństwa Bożego, obfitości łask i wzrostu w łasce u Boga i ludzi. Nie tylko w dniu dzisiejszy ale podczas całego roku.
Niech najpiękniejsza z kobiet – Maryja wyprasza Wam potrzebne łaski i będzie wzorem kobiecości we współczesnym trudnym świecie dla Wszystkich Pań. W kalendarzu II tygodnia WLEKIEGO POSTU w piątek przypada 7 rocznica wyboru pp. Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy w naszych modlitwach w sposób szczególny w tym dniu o naszym papieżu.
2. Nabożeństwa Wielkiego Postu:
NIEDZIELA – GORZKIE ŻALE po Mszy św. we wszystkich kościołach. W kościele parafialnym po Mszy o godz. 10.00
W PIĄTEK – DROGA KRZYŻOWA w kościołach filialnych według zwyczaju, w kościele parafialnym w Żydowie po Mszy św. o 16.00 ( w okolicach 16.30)
3. W tym tygodniu Msza św. w Żydowie od wtorku do piątku o godzinie 16.00. Możliwość skorzystania ze spowiedzi przed Mszą św. W sobotę Msza św. o godzinie 18.00.
Kancelaria czynna: WTOREK od 8.00 do 9.00 i PIĄTEK od 17.00 do 18.00.
4. Zachęcam do wcześniejszego zamawiania Mszy świętych.
5. (W Drzewianach). Od niedzieli 3. 02.2029 o godz. 13.00.
6. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy w trzecią niedzielę Wielkiego Postu (15.03.2020 r.). Trwać będą do środy włącznie. Plan rekolekcji będzie umieszczony na stronie parafialnej. (DRZEWIANY) – Rekolekcje szkolne są połączone z rekolekcjami parafialnymi rozpoczną się mszą św. o godzinie 17.00 w poniedziałek wraz z dorosłymi. Przebieg rekolekcji dla dzieci ze szkoły podstawowej od wtorku do środy: konferencja dla dzieci o 16.30, potem msza św. rekolekcyjna wraz z dorosłymi.
7. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii. W najbliższym czasie prosimy jako wspólnota parafii o posprzątanie kościoła Rodziny: Nytiacha Beata; Olszowy Krystyna.
8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.
WE WTOREK 10.03.2020 O GODZINIE 19.00 zapraszam rodziców dzieci przygotowujących się w tym roku do przyjęcia I Komunii św. do kościoła parafialnego w Żydowie na spotkanie organizacyjne.
PIĄTEK 13.03.2020 r. o godz. 19.00 zapraszam Rodziców i młodzież klas średnich przygotowującą się
W TYM ROKU do przyjęcia sakramentu bierzmowania na spotkanie do kościoła parafialnego w Żydowie.
9. Wychodząc z kościoła można zabrać ze sobą skarbonkę wielkopostną na dar serca od juniora dla seniora.
10. Pan Dariusz Kasprzycki organizuje wyjazd na misterium Męki Pańskiej do Górki Klasztornej koło Łobżenicy. Wyjazd nastąpi w dniu 28.03.2020r. /Sobota/ z miejscowości Żydowo o godzinie 10.00 / zbiórka koło kościoła / z miejscowości Gołogóra godz. 10.10 / przystanek autobusowy / z miejscowości Drzewiany godz. 10.20 / przystanek autobusowy /. Przedstawienie zaczyna się o godz.14.00 i trwa około 3 godzin. Powrót około godziny 20.00. Koszt wyjazdu 30.00 zł od osoby. Osoby chętne proszę zapisywać się u księdza Proboszcza do dnia 22.03.2020r. Wszelkie informacje o wyjeździe można również uzyskać pod numerem telefonu +48 604 093 123
11. W GN polecamy: O doświadczeniu niewoli i obecności Boga w życiu Asi Bibi; o sile matczynej
modlitwy. Przy wyjściu z Kościoła wyłożone są GN, proszę osoby chętne do czytania o zabranie gazet a potem o przekazanie innym.
12. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, Wszystkim w codziennych obowiązkach Bóg, niech hojnie błogosławi, a nasi patronowie i Matka Boża Niepokalanie Poczęta wypraszają potrzebne łaski. Szczęść Boże.

Ks. Robert Gromek – proboszcz