III Niedziela WIELKANOCNA – Ogłoszenia Duszpasterskie 26.04.2020 r.

Wskazania obowiązujące od poniedziałku po Niedzieli Miłosierdzia 20 kwietnia br., aż do odwołania.

1) EUCHARYSTIA

  • Przypominam, że w dalszym ciągu aktualna jest dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Serdecznie zachęcamy wiernych do duchowej łączności z Mszami św. i nabożeństwami, transmitowanymi za pośrednictwem telewizji, radia i internetu.
  • Po wyliczeniu powierzchni naszej świątyni (wskazania prawne: 1 osoba na 15 m 2 , odstęp miedzy osobami 2m. Przelicznik ten nie dotyczy tylko i wyłącznie księży, a zatem przy tych obliczeniach należy uwzględnić również wszystkich posługujących PODCZAS LITURGII. WEWNĄTRZ NASZEJ ŚWIĄTYNI MOŻE BRAĆ UDZIAŁ 13 OSÓB: 10 w ławkach – miejscach oznaczonych i 3 na balkonie – miejsca oznaczone. Podczas nabożeństw jesteśmy w maseczkach ochronnych, lub częściach garderoby osłaniających nos i usta, oprócz księdza, który sprawuje nabożeństwo.
  • Inne informacje umieszczone są we wcześniejszych ogłoszeniach parafialnych.

2) SAKRAMENT POKUTY

MOŻNA PRZYSTĄPIĆ PO WCZEŚNIEJSZYM INDYWIDUALNYM UMÓWIENIU TELEFONICZNYM Z KSIĘDZEM. OSOBY CHĘTNE DO PRZYJECIA KOMUNI ŚW. POZA MSZĄ ŚWIĘTĄ PROSZONĘ SĄ TEŻ O
ZGŁOSZENIE SIĘ WCZEŚNIEJSZE – TELEFONICZNE – DO KSIĘDZA.

 

1. DZIŚ W III NIEDZIELĘ WIELKANOCY obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna tydzień biblijny. Pomimo trudności i ograniczeń do wspólnotowego przeżywania tego tygodnia i dzisiejszej niedzieli. Zachęcam do zagłębienia się w czytania Pisma Świętego, zachęcam do skorzystania także z materiałów przygotowanych na
stronie internetowej diecezji. Wszystkie materiały na Ogólnopolski Tydzień Biblijny znajdują się na stronie: http://www.diecezjakoszalin.pl/ogolnopolski-tydzien-biblijny.

2. W piątek I maja tradycyjnie rozpoczyna on nabożeństwa majowe, choć nie we wspólnocie zgromadzonej wokół ołtarza Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego to jednak to piękne nabożeństwo odprawiajmy w naszych domach.

3. W tym tygodniu I piątek, sobota miesiąca – Msze św. wynagradzające w piątek o 16.00, sobotę o 18.00. Na wizytę z posługą sakramentalną do chorych należy umówić się wcześniej z księdzem indywidualnie.
3 maja – uroczystość N.M.P. Królowej Polski, ze względu, że jest to niedziela wielkanocna, uroczystość jest przeniesiona na sobotę 2 maja, Msza św. o godz. 18.00 w kościele parafialnym.

4. Do ustania epidemii i zniesienia restrykcji, Msze św. odprawiane są tylko w kościele parafialnym w Żydowie
– NIEDZIELA: o godzinie: 8.30 – intencja z Chocimina 10.00 – intencja z Żydowa 11.30 – intencja z Drzewian LUB Gołogóry (jeżeli były wcześniej przyjęte). O 12.30 – Msza św. dodatkowa gdy będą na Nią osoby chętne.
– Na MSZY ŚW. W NASZYM KOŚCIELE MOŻE BRAĆ UDZIAŁ JEDNOCZEŚNIE 13 WIERNYCH.
Od wtorku do piątku Msza św. w kościele parafialnym z udziałem wiernych (13 osób) o 16.00 w intencjach zamówionych, poprzedzona adoracją Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwem. Łączmy się duchowo z tymi wydarzeniami liturgicznymi naszej parafii.

Osoby chętne do udziału we Mszy świętej:

  • w sobotę o 18.00 i na poszczególnych Mszach w niedzielę proszone są o pozostawienie takiej informacji u Pana Grzegorza Chudzińskiego,
    a osoby chętne do uczestnictwa we Mszy św. w tygodniu od wtorku do piątku o 16.00 u Pani Haliny Starczewskiej.

Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, Wszystkim w codziennych obowiązkach Bóg, niech hojnie błogosławi, a nasi patronowie i Matka Boża Niepokalanie Poczęta wypraszają potrzebne łaski.

Módlmy się o jak najszybszą możliwość uczestniczenia fizycznego we wspomnieniu wydarzeń paschalnych uobecnianych w każdej codziennej Eucharystii. Szczęść Boże w świętowaniu i pracy.

Ks. Robert Gromek – proboszcz.