III Niedziela WIELKIEGO POSTU Ogłoszenia Duszpasterskie 15.03.2020 r.

1. W związku ze zmieniającą się dynamicznie sytuacją epidemii koronawirusa rekolekcje parafialne zostały przeniesione na późniejszy dogodniejszy termin, o którym parafianie zostaną powiadomieni. Może to być czas już po Wielkim Poście.
Jak słyszeliśmy w zarządzeniu Rady Stałej Episkopatu Polski w związku z epidemią wirusa podjęto środki zapobiegawcze zastosujmy się do nich w duchu posłuszeństwa Kościołowi.
O NOWYCH ZMIANACH I ROZPORZĄDZENIACH BISKUP BĘDĘ INFORMOWAŁ POPRZEZ STRONĘ INTERNETOWĄ PARAFII.
– Polski rząd zdecydował o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego, wobec tego nie mogą odbywać się zgromadzenia powyżej 50 osób. Zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób dotyczy instytucji państwowych i religijnych. Dotyczy to zarówno spotkań w budynkach, jak i na świeżym powietrzu.
– Ks. Biskup Diecezji zarządza: WE WSZYSTKICH MSZACH ŚW. (TAKŻE MSZACH ŚLUBNYCH CZY POGRZEBOWYCH) MOŻE BRAĆ UDZIAŁ MAKSYMALNIE 50 OSÓB (łącznie wewnątrz kościoła i na zewnątrz), włączając w to duchowieństwo parafialne, posługujących w liturgii i uczestników. Przed wejściem do kościoła czy kaplicy należy przeliczyć wiernych i poprosić, aby usiedli od siebie możliwie daleko, zachowując bezpieczną odległość. Odpowiedzialnymi za wykonanie tego zarządzenia są Księża Proboszczowie.
– Nabożeństwa Wielkiego Postu: NIEDZIELA – GORZKIE, W PIĄTEK – DROGA KRZYŻOWA ZE WZGLĘDU NA ZAGROŻENIE EPIDEMICZNE PROSZĘ ODPRAWIĆ W DOMU. DO ODWOŁANIA NIE BĘDZIE ICH W KOŚCIELE

– Przypominam i zachęcam szczególnie osoby starsze i chore do skorzystania z udzielonej dyspensy OD UCZESTNICTWA W NIEDZIELNEJ MSZY ŚW. Wobec istniejącego zagrożenia, szczególnie proszę o skorzystanie z niej.
Równocześnie zachęcam do łączności duchowej z całą wspólnotą Kościoła poprzez transmisje Mszy św. za pośrednictwem telewizji, radia i Internetu.

– W tych trudnych czasach zachęcam do skorzystania przez osoby nie uczestniczące w liturgii do KOMUNII DUCHOWEJ. Polega ona na wzbudzeniu w sobie gorącego pragnienia przyjęcia Jezusa Chrystusa. Praktyka Komunii duchowej dotyczy tych, którzy są w stanie łaski uświęcającej. Ci, którzy mają świadomość popełnienia grzechu ciężkiego, mogą oczywiście gorąco się modlić o Boże Miłosierdzie i w ten sposób jednoczyć się z Jezusem.

III Niedziela WIELKIEGO POSTU Ogłoszenia Duszpasterskie 15.03.2020 r.

– KS. BISKUP DIECEZJI zarządził, że do odwołania JEDYNYM SPOSOBEM KOMUNIKOWANIA WIERNYCH JEST PODAWANIE KOMUNII ŚW. NA RĘKĘ.

– Komunię św. należy przyjmować w postawie stojącej, na lewą dłoń podtrzymywaną przez prawą, a następnie, stojąc przed szafarzem, prawą ręką przyjąć Komunię św.do ust. Proszę uwrażliwić wiernych, że z dłoni należy utworzyć swego rodzaju tron dla Najświętszego Sakramentu. W żadnym wypadku nie wolno wiernemu odchodzić z Hostią na dłoni od szafarza.

2. W tym tygodniu Msza św. w Żydowie WYJĄTKOWO od PONIEDZIAŁKU do piątku o godzinie 16.00. w DRZEWIANACH ZE WZGLĘDU NA PRZYJĘTĄ INTENCJĘ REKOLEKCYJNĄ MSZA ŚW. W PONIEDZIAŁEK O 17.30. Możliwość skorzystania ze spowiedzi przed Mszą św. W sobotę Msza św. o godzinie 18.00. Kancelaria czynna: WTOREK od 8.00 do 9.00 i PIĄTEK od 17.00 do 18.00.
3. Zachęcam do wcześniejszego zamawiania Mszy świętych.
4. W liturgii tygodnia w czwartek UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA , OBLUBIEŃCA N.M. PANNY.
5. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii.
6. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.
7. Wychodząc z kościoła można zabrać ze sobą skarbonkę wielkopostną na dar serca od juniora dla seniora.
8. W GN polecamy: Kolejna odsłona cyklu wielkopostnego z prymasem Wyszyńskim. Przy wyjściu z
Kościoła wyłożone są GN, proszę osoby chętne do czytania o zabranie gazet a potem o przekazanie innym.
9. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, Wszystkim w codziennych obowiązkach Bóg, niech hojnie błogosławi, a nasi patronowie i Matka Boża Niepokalanie Poczęta wypraszają potrzebne łaski. Szczęść Boże.

Ks. Robert Gromek – proboszcz