IV Niedziela WIELKANOCNA – Dobrego Pasterza – Ogłoszenia Duszpasterskie 03.05.2020 r.

Wskazania obowiązujące od poniedziałku po Niedzieli Miłosierdzia 20 kwietnia br., aż do odwołania.

1) EUCHARYSTIA
Przypominam, że w dalszym ciągu aktualna jest dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Serdecznie zachęcamy wiernych do duchowej łączności z Mszami św. i nabożeństwami, transmitowanymi za pośrednictwem telewizji, radia i internetu.
– Po wyliczeniu powierzchni naszej świątyni (wskazania prawne: 1 osoba na 15 m 2 , odstęp miedzy osobami 2m. Przelicznik ten nie dotyczy tylko i wyłącznie księży, a zatem przy tych obliczeniach należy uwzględnić również wszystkich posługujących
PODCZAS LITURGII. WEWNĄTRZ NASZEJ ŚWIĄTYNI MOŻE BRAĆ UDZIAŁ 13 OSÓB: 10 w ławkach – miejscach oznaczonych i 3 na balkonie – miejsca oznaczone. Podczas nabożeństw jesteśmy w maseczkach ochronnych, lub częściach garderoby osłaniających nos i usta, oprócz księdza, który sprawuje nabożeństwo.
– Inne informacje umieszczone są we wcześniejszych ogłoszeniach parafialnych.

2) SAKRAMENT POKUTY
MOŻNA PRZYSTĄPIĆ PO WCZEŚNIEJSZYM INDYWIDUALNYM UMÓWIENIU TELEFONICZNYM Z KSIĘDZEM. OSOBY CHĘTNE DO PRZYJĘCIA KOMUNIi ŚW. POZA MSZĄ ŚWIĘTĄ PROSZONE SĄ TEŻ O ZGŁOSZENIE SIĘ WCZEŚNIEJSZE – TELEFONICZNE – DO KSIĘDZA.

1. DZIŚ W IV NIEDZIELĘ WIELKANOCY obchodzimy ją jako niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczyna ona kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele, które potrwają do przyszłej niedzieli. Dziś modlimy się za Polskich Emigrantów

2. W tym tygodniu I CZWARTEK miesiąca. W maju tradycyjnie przyzywamy wstawiennictwa Najświętszej Maryi Panny w litanii loretańskiej, codziennie przed Mszą św., choć nie w pełni zgromadzonej wspólnocie parafii wokół ołtarza Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego to jednak to piękne nabożeństwo możemy odprawiać ze względu na ograniczenia w naszych domach.

3. W poniedziałek swoje święto obchodzi OSP – dzień św. Floriana Ich patrona – pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach, okazując im w ten sposób wdzięczność za dobro dla nas uczynione z Ich strony.

4. W tym tygodniu w piątek – uroczystość św. Stanisława bp. i m. – głównego patrona Polski. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Jako wspólnota parafii dziękujemy Panu Grzegorzowi Chudzińskiemu za wykoszenie trawy wokół kościoła, Pani Halinie Drewning za posprzątanie naszej świątyni i przygotowanie do niedzielnej Eucharystii – serdeczne Bóg zapłać.

6. Do ustania epidemii i zniesienia restrykcji, Msze św. odprawiane tylko w kościele parafialnym w Żydowie i Drzewianach (13 OSÓB W MIEJSCACH OZNACZONYCH) : SOBOTA GODZINA 16.00 – INTENCJA Z NIEDZIELI.
– W ŻYDOWIE:
– NIEDZIELA: o godzinie: 8.30 – intencja z Chocimina 10.00 – intencja z Żydowa 11.30 – intencja Z Gołogóry (jeżeli były wcześniej przyjęte). O 12.30 – Msza św. dodatkowa gdy będą na Nią osoby chętne.
– Na MSZY ŚW. W NASZYM KOŚCIELE MOŻE BRAĆ UDZIAŁ JEDNOCZESNIE 13 WIERNYCH.

Od wtorku do piątku Msza św. w kościele parafialnym z udziałem wiernych (13 osób) o 16.00 w intencjach zamówionych, poprzedzona adoracją Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwem. Łączmy się duchowo z tymi wydarzeniami liturgicznymi naszej parafii.

Osoby chętne do udziału we Mszy świętej:

– w sobotę o 18.00 i na poszczególnych Mszach w niedzielę proszone są o pozostawienie takiej informacji u Pana Grzegorza Chudzińskiego,
– a osoby chętne do uczestnictwa we Mszy św. w tygodniu od wtorku do piątku o 16.00 u Pani Haliny Starczewskiej.

Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, Wszystkim w codziennych obowiązkach Bóg, niech hojnie błogosławi, a nasi patronowie i Matka Boża Niepokalanie Poczęta wypraszają potrzebne łaski. Módlmy się o jak najszybszą możliwość uczestniczenia fizycznego we wspomnieniu wydarzeń paschalnych uobecnianych w każdej codziennej Eucharystii. Szczęść Boże w świętowaniu i pracy.

Ks. Robert Gromek – proboszcz.