Niedziela Świętej Rodziny

31 grudnia 2017r.

1. Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. wg. porządku niedzielnego. W Chociminie Msza św. o godz. 14.00

2. W sobotę 6 stycznia obchodzimy w Kościele Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Święto Trzech Króli. Msze święte będą odprawione w porządku niedzielnym. W czasie Mszy świętej poświęcenie wody, kredy i kadzidła. Taca z tego dnia jest przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.

3. Przez cały miesiąc styczeń, w związku z wizytą duszpasterską, Msza św.

w tygodniu o godz. 18.00 (z wyjątkiem poniedziałku) również w sobotę

Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko w sobotę po Mszy św.

4. Porządek Kolędy w tym tygodniu jest następujący:

02.01. wt. Żydowo (od strony Polanowa do sklepu)
03.01. śr. Żydowo (od p. Kadukowskich do starej szkoły)
04.01. czw. Żydowo (od p. Woźniak do p. D. Chudzińskiego)
05.01. pt. Żydowo (od strony Miastka)

W tygodniu kolędę rozpoczynamy od godz. 15.30 a w soboty od godz. 11.00

5. Zachęcam do wcześniejszego zamawiania intencji Mszy Świętych.

6. IV Parafialny Przegląd Kolęd i Pastorałek o Niebiańskiego Anioła odbędzie się w niedzielę 21.01.2018 o godz. 16.00. Karty zgłoszenia w zakrystii i na stronie internetowej naszej parafii.

7. Caritas parafialna zaprasza na „Wieczór karnawałowy z seniorami”, który odbędzie się 2.02.2018r. (piątek) w świetlicy wiejskiej w Gołogórze. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. w Gołogórze w intencji seniorów. Organizatorzy zapewniają transport. Zapisy do 14.01.2018r u p. Haliny Starczewskiej.

8. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii. Dziękuję za przygotowanie dekoracji świątecznej Rodzicom dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii pod nadzorem inżynierów nadzoru świątecznego: p. Zenka Galickiego z żoną p. Pawła Szocińskiego. W najbliższym czasie proszę o posprzątanie kościoła Rodziny p. Jarosława Smal i p. Marka Białowąs.

9. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrego przeżycia rozpoczynającego się Nowego Roku i tygodnia, a solenizantom życzliwości ludzkiej.

10. W ubiegłym tygodniu Bóg powołał do wieczności z naszej parafii

ś.p. Janinę Zmudę-Trzebiatowską lat 78

Wszystkich naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu prosząc dla nich o dar życia wiecznego. „Zdrowaś Maryjo…”; „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

Ks. Tomasz Rembelski- Proboszcz