Niedziela ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 31.05.2020 r.

Wskazania obowiązujące od 30 maja br., aż do odwołania.

1) EUCHARYSTIA

– Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. została z dniem 01.06 br. COFNIĘTA ze względu na decyzję rządu ogłoszoną 27.05.2020 r. dotyczącą zniesienia limitu uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach, co daje możliwość uczestnictwa chętnym w liturgii bez ograniczeń liczebnych. Czekamy na wskazania dotyczące zachowania dystansu. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele.
– DYSPENSA OD UCZESTNICTWA W NIEDZIELNEJ MSZY ŚW. DOTYCZY TYLKO osób w:
a. podeszłym wieku
b. z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.)
c. oraz osób, które czują trudny do pokonania lęk przed zarażeniem.
– Inne informacje umieszczone są we wcześniejszych ogłoszeniach parafialnych.

2) SAKRAMENT POKUTY

MOŻNA PRZYSTĄPIĆ PO WCZEŚNIEJSZYM INDYWIDUALNYM UMÓWIENIU TELEFONICZNYM Z KSIĘDZEM.
OSOBY CHĘTNE DO PRZYJĘCIA KOMUNII ŚW. POZA MSZĄ ŚWIĘTĄ PROSZONE SĄ TEŻ O ZGŁOSZENIE SIĘ WCZEŚNIEJSZE – TELEFONICZNE – DO KSIĘDZA.

1. DZIŚ UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA Ducha Świętego, która kończy OKRES WIELKANOCY. Można uzyskać odpust zupełny za odśpiewanie publiczne hymnu: O STWORZYCIELU DUCHU PRZYJDŹ. Przypominam o obowiązku zadośćuczynienia Komunii wielkanocnej, został jeszcze tydzień.

2. W tym tygodniu I CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA MIESIĄCA. ODWIEDZINY CHORYCH TYLKO PO WCZEŚNIEJSZYM UMÓWIENIU Z KSIĘDZEM.
W tym tygodniu liturgicznym w poniedziałek – ŚWIĘTO Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła; w czwartek 03.06 – WSP. Świętych męczenników Karola Lwangii i towarzyszy.; w czwartek 04.06 – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek 05.06 – WSP. Św. Bonifacego bp. i m. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Najświętszej

3. W maju tradycyjnie przyzywaliśmy wstawiennictwa Naj. Maryi Panny w Litanii Loretańskiej, codziennie przed Mszą św., w czerwcu natomiast zwracamy się do naszego Pana przepełnionego miłością do nas, ku Jego sercu przebitemu na krzyżu w Litanii do Serca P.J. co dziennie przed Mszą św.

4. Od WTORKU WRACAMY DO ODPRAWIANIA MSZY ŚW. W TYGODNIU O GODZNIE 17.00 W SOBOTY O 18.00

5. OD NASTĘPNEJ NIEDZIELI WRACAMY DO ODPRAWIANIA Mszy św. niedzielnych według normalnych zasad:
8.30 – CHOCIMINO
10.00 – ŻYDOWO
11.30 – GOŁOGÓRA
13.00 – DRZEWIANY
DLATEGO W DRZEWIANACH W NASTĘPNYM TYGODNIU MSZY ŚW. W SOBOTĘ O 16.00 NIE MA.

Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, Wszystkim w codziennych obowiązkach Bóg, niech hojnie błogosławi, a nasi patronowie i Matka Boża Niepokalanie Poczęta wypraszają potrzebne łaski.

Ks. Robert Gromek – proboszcz