OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26.09.2021 – XXVI Niedziela Zwykła

KOMUNIKAT BISKUPA DIECEZJALNEGO EDWARDA DAJCZAKA,
DOTYCZĄCY NOMINACJI BISKUPA KRZYSZTOFA WŁODARCZYKA
Siostry i Bracia, Drodzy Diecezjanie!
W dniu 21 września 2021 roku, Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem bydgoskim,
biskupa pomocniczego diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, Krzysztofa Włodarczyka.
Biskup Krzysztof Włodarczyk zapisał się w naszej diecezji jako doświadczony duszpasterz,
gorliwy biskup, człowiek głębokiej wiary i modlitwy. Za dewizę biskupią obrał sobie słowa św.
Pawła Apostoła: „Łaska, miłosierdzie, pokój” trafnie, oddające styl posługi, którą sprawował
w naszej diecezji.
Decyzję Ojca Świętego przyjmujemy z wiarą i wdzięcznością, choć po ludzku jest nam
przykro, gdyż odchodzi od nas biskup pomocniczy, znający doskonale diecezję i jej sprawy.
Z drugiej strony cieszymy się, że nasz Kościół koszalińsko-kołobrzeski wydał pasterza dla diecezji
bydgoskiej. To szczególne wyróżnienie dla naszej diecezji.
Biskupa Krzysztofa pożegnamy uroczystą Mszą św., która zostanie odprawiona
w koszalińskiej katedrze, w czwartek, 30 września br., o godz. 19:00. Serdecznie Was, Siostry
i Bracia na tę Mszę św. zapraszam. Wiernych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w Eucharystii,
zachęcam do wspólnej modlitwy i duchowej łączności, poprzez transmisję w „Dobrych Mediach”.
Kanoniczne objęcie diecezji bydgoskiej przez biskupa Krzysztofa Włodarczyka, dokona się
28 września br. o godz. 16:00, w katedrze bydgoskiej, podczas uroczystych nieszporów, natomiast
uroczysty ingres do katedry nastąpi 13 listopada br. o godz. 11:00.
Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy za nowego biskupa bydgoskiego i jego
diecezję. Biskupowi Krzysztofowi gratuluję i życzę błogosławieństwa Bożego w posłudze.
+ Edward Dajczak
Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski

 

1. W związku ze zmianami dotyczącymi PANDEMI COVID 19, które wchodzą od 13.06. i 26.06.2021 r. Dotyczące  możliwości przebywania w świątyniach 50 % i od 26.06. – 75% uczestników liturgii wracamy do Mszy św. w kościołach filialnych. LIMIT NIE DOTYCZY OSÓB W PEŁNI ZASZCZEPIONYCH1. W związku ze zmianami dotyczącymi PANDEMI COVID 19, które wchodzą od 13.06. i 26.06.2021 r. Dotyczące  możliwości przebywania w świątyniach 50 % i od 26.06. – 75% uczestników liturgii wracamy do Mszy św. w kościołach filialnych.

LIMIT NIE DOTYCZY OSÓB W PEŁNI ZASZCZEPIONYCH.

W niedzielę Msza św. o

8.30 – CHOCIMINO

10.00 – ŻYDOWO

11.30 –  GOŁOGÓRA

13.00 – DRZEWIANYOBOWIĄZUJE UCZESRNIKÓW ZACHOWANIE ODLEGŁOŚCI NIE MNIEJSZEJ NIŻ 1,5 M.

Z POWYŻSZYM ZOSTAJE ODWOŁANA DYSPENSA OGÓLNA OD UDZIAŁU WE MSZY ŚW. NIEDZIELNEJ  Z DNIEM 19.06.2021 r. Wraca obowiązek uczestniczenie w niedzielnej Mszy św.

 

2. W kalendarzu liturgicznym:  PONIEDZIAŁEK: wsp. Wincentego A Paulo prez.. / WTOREK: wsp. Św. Wacława M., / ŚRODA:  ŚW. św. Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała / PIĄTEK: wsp. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus Dz. i D.K. / SOBOTA:  wsp. Św. Aniołów Stróżów.

3. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na Parafialny CARITAS – CHLEB ŚW. ANTONIEGO.

4. Od wtorku 14.09.2021 rozpoczyęły się zapisy do przygotowania dalszego i bliższego dzieci ze S.P. klasa II i III do SAKRAMENTU POJEDNANIA I KOMUNII ŚW. Zapraszam rodziców z dziećmi indywidualnie po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu na spotkanie w kancelarii parafialnej. Nr. Telefonu podany na stronie internetowej. Zapisy w kancelarii parafialnej do dnia 30.09.2021r. włącznie.

5. W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca – Msze św. Wynagradzające N.S.P.J i Maryi. W sobotę Msza św. o 9.00, po Mszy św. nabożeństwo I soboty miesiąca i zmiana tajemnic Żywego Różańca. Odwiedziny chorych – po wcześniejszym uzgodnieniu z księdzem.

6. Od Piątku rozpoczynamy nabożeństwa październikowe – różańcowe. W naszym kościele parafialnym codziennie odmawiamy wspólnie różaniec pół godziny przed Mszą św. zapraszamy chętnych do dołączenia w modlitwie w sposób szczególny w tym miesiącu.

7. Można wpłacać ryczałt za śmieci z cmentarza po 20 zł. do przedstawicieli Rady Parafialnej: pp. Grzegorza Chudzińskiego i Zenona Galickiego.

8. W czasie letnim Msza św. w tygodniu -NA PROŚBĘ PARAFIAN o 17.00 we WTOREK I PIĄTEK. O 9.00 w środę i czwartek  ZA WYJĄTKIEM SOBOTY – MSZA ŚW. W DPS, oraz ZK w Opatówku i Starym Bornym, W KOŚCIELE PARAFIALNYM NIE MA.

9. Jako wspólnota parafii dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni i przygotowanie jej do uroczystości niedzielnej. W tym tygodniu do sprzątania kościoła w maseczkach zapraszamy pp. Olszowy Krystyna i Starczewska Halina.

10. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, Wszystkim w codziennych obowiązkach Bóg, niech hojnie błogosławi, a nasi patronowie i Matka Boża Niepokalanie Poczęta wypraszają potrzebne łaski.

Ks. Robert Gromek – proboszcz.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 18.07.2021

1. W związku ze zmianami dotyczącymi PANDEMI COVID 19, które wchodzą od 13.06. i 26.06.2021 r. Dotyczące  możliwości przebywania w świątyniach 50 % i od 26.06. – 75% uczestników liturgii wracamy do Mszy św. w kościołach filialnych. LIMIT NIE DOTYCZY OSÓB W PEŁNI ZASZCZEPIONYCH

Msza św. – NIEDZIELNA o

8.30 – CHOCIMINO

10.00 – ŻYDOWO

11.30 –  GOŁOGÓRA

13.00 – DRZEWIANY

OBOWIĄZUJE UCZESRNIKÓW ZACHOWANIE ODLEGŁOŚCI NIE MNIEJSZEJ NIŻ 1,5 M.Z POWYŻSZYM ZOSTAJE ODWOŁANA DYSPENSA OGÓLNA OD UDZIAŁU WE MSZY ŚW. NIEDZIELNEJ  Z DNIEM 19.06.2021 r. Wraca obowiązek uczestniczenie w niedzielnej Mszy św.

2. W kalendarzu liturgicznym:  CZWARTEK: św. Św. Marii Magdaleny / PIĄTEK: ŚW. św. Brygidy, zak., patronki Europy. SOBOTA: wsp. Św. Kingi, Dz.

3. W przyszłą niedzielę obchodzimy I światowy dzień Seniora, a imieniny obchodzą dwóch ks. Bp. Krzysztof:  Zadarko i Włodarczyk, pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.

W przyszłą niedzielę również wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców, błogosławieństwo kierowców i pojazdów po wszystkich Mszach św. a po Mszy św. jak słyszeliśmy w liście zbiórka do puszek na cele misyjne.

4. Również w przyszła niedzielę taca przeznaczona jest na kształcenie w diecezji i KUL.

5. Rozpoczął się czas wakacji, urlopów, odpoczynku, regeneracji sił. Niech ten czas nie będzie pozbawiony Boga w naszym życiu. Pamiętajmy o Mszy św. niedzielnej i świątecznej.

6. Można wpłacać ryczałt za śmieci z cmentarza po 20 zł. do przedstawicieli Rady Parafialnej: pp. Grzegorza Chudzińskiego i Zenona Galickiego.

7. W czasie letnim Msza św. w tygodniu -NA PROŚBĘ PARAFIAN o 17.00 we WTOREK I PIĄTEK. O 9.00 w środę i czwartek  ZA WYJĄTKIEM SOBOTY – MSZA ŚW. W DPS, oraz ZK w Opatówku i Starym Bornym, W KOŚCIELE PARAFIALNYM NIE MA.

8. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane do kopert na pokrycie kosztów dokumentacji technicznej i geodezyjnej potrzebnych do wykonania abolicji budowlanej – ostatecznego odbioru budynków parafialnych i kaplicy  w Gołogórze. Na ten cel ostały przeznaczone także ofiary składane podczas rekolekcji na tace.9. Jako wspólnota parafii dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni i przygotowanie jej do uroczystości niedzielnej. W tym tygodniu do sprzątania kościoła w maseczkach zapraszamy pp. Nowakowski Kazimierz i Zwierzchowski Jan.

10. ZAPOWIEDZI 3  – Sakrament MAŁŻEŃSTWA PRAGNĄ ZAWRZEĆ: Michał Sieńko, zam. Koszalin; Marta Trawińska, zam. Koszalin.

11. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, Wszystkim w codziennych obowiązkach Bóg, niech hojnie błogosławi, a nasi patronowie i Matka Boża Niepokalanie Poczęta wypraszają potrzebne łaski. Ks. Robert Gromek – proboszcz.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA 11.07.2021

1. W związku ze zmianami dotyczącymi PANDEMI COVID 19, które wchodzą od 13.06. i 26.06.2021 r. Dotyczące  możliwości przebywania w świątyniach 50 % i od 26.06. – 75% uczestników liturgii wracamy do Mszy św. w kościołach filialnych.

Od przyszłej niedzieli Msza św. o

8.30 – CHOCIMINO

10.00 – ŻYDOWO

11.30 –  GOŁOGÓRA

13.00 – DRZEWIANY

OBOWIĄZUJE UCZESRNIKÓW ZACHOWANIE ODLEGŁOŚCI NIE MNIEJSZEJ NIŻ 1,5 M.

Z POWYŻSZYM ZOSTAJE ODWOŁANA DYSPENSA OGÓLNA OD UDZIAŁU WE MSZY ŚW. NIEDZIELNEJ  Z DNIEM 19.06.2021 r. Wraca obowiązek uczestniczenie w niedzielnej Mszy św.

2. W kalendarzu liturgicznym: PONIEDZIAŁEK: wsp. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bp. i M. / WTOREK – śśw. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta / CZWARTEK: wsp. Św. Bonawentury Bp. i DK. / PIĄTEK: wsp. N.M.P. z Góry Karmel.

3. Rozpoczął się czas wakacji, urlopów, odpoczynku, regeneracji sił. Niech ten czas nie będzie pozbawiony Boga w naszym życiu. Pamiętajmy o Mszy św. niedzielnej i świątecznej.

4. Można wpłacać ryczałt za śmieci z cmentarza po 20 zł. do przedstawicieli Rady Parafialnej: pp. Grzegorza Chudzińskiego i Zenona Galickiego.

5. W czasie letnim Msza św. w tygodniu -NA PROŚBĘ PARAFIAN o 17.00 we WTOREK I PIĄTEK. O 9.00 w środę i czwartek  ZA WYJĄTKIEM SOBOTY – MSZA ŚW. W DPS, W KOŚCIELE PARAFIALNYM NIE MA.

6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane do kopert na pokrycie kosztów dokumentacji technicznej i geodezyjnej potrzebnych do wykonania abolicji budowlanej – ostatecznego odbioru budynków parafialnych i kaplicy  w Gołogórze. Na ten cel ostały przeznaczone także ofiary składane podczas rekolekcji na tace.

7. Jako wspólnota parafii dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni i przygotowanie jej do uroczystości niedzielnej. W tym tygodniu do sprzątania kościoła w maseczkach zapraszamy pp. Hendel Anna i Kirpo Sławomir.

8. ZAPOWIEDZI 2  – Sakrament MAŁŻEŃSTWA PRAGNĄ ZAWRZEĆ: Michał Sieńko, zam. Koszalin; Marta Trawińska, zam. Koszalin.9. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, Wszystkim w codziennych obowiązkach Bóg, niech hojnie błogosławi, a nasi patronowie i Matka Boża Niepokalanie Poczęta wypraszają potrzebne łaski. Ks. Robert Gromek – proboszcz.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 04.07.2021 r.

1. W związku ze zmianami dotyczącymi PANDEMI COVID 19, które wchodzą od 13.06. i 26.06.2021 r. Dotyczące możliwości przebywania w świątyniach 50 % i od 26.06. – 75% uczestników liturgii wracamy do Mszy św. w kościołach filialnych. LIMIT NIE DOTYCZY OSÓB W PEŁNI ZASZCZEPIONYCH
Od przyszłej niedzieli Msza św.
o 8.30 – CHOCIMINO
10.00 – ŻYDOWO
11.30 – GOŁOGÓRA
13.00 – DRZEWIANY
OBOWIĄZUJE UCZESRNIKÓW ZACHOWANIE ODLEGŁOŚCI NIE MNIEJSZEJ NIŻ 1,5 M.
Z POWYŻSZYM ZOSTAJE ODWOŁANA DYSPENSA OGÓLNA OD UDZIAŁU WE MSZY ŚW. NIEDZIELNEJ Z DNIEM 19.06.2021 r. Wraca obowiązek uczestniczenie w niedzielnej Mszy św.
2. W kalendarzu liturgicznym: WTOREK – wsp. Bł. Teresy Ledóchowskiej, dz. / CZWRTEK – wsp. Św. Jana z Dukli, prezbitera.
3. Rozpoczął się czas wakacji, urlopów, odpoczynku, regeneracji sił. Niech ten czas nie będzie pozbawiony Boga w naszym życiu. Pamiętajmy o Mszy św. niedzielnej i świątecznej.
4. Można wpłacać ryczałt za śmieci z cmentarza po 20 zł. do przedstawicieli Rady Parafialnej: pp. Grzegorza Chudzińskiego i Zenona Galickiego.
5. W czasie letnim Msza św. w tygodniu -NA PROŚBĘ PARAFIAN o 17.00 we WTOREK I PIĄTEK. O 9.00 w środę i czwartek ZA WYJĄTKIEM SOBOTY – MSZA ŚW. W DPS, W KOŚCIELE PARAFIALNYM NIE MA.
6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane do kopert na pokrycie kosztów dokumentacji technicznej i geodezyjnej potrzebnych do wykonania abolicji budowlanej – ostatecznego odbioru budynków parafialnych i kaplicy w Gołogórze. Na ten cel ostały przeznaczone także ofiary składane podczas rekolekcji na tace.
7. Jako wspólnota parafii dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni i przygotowanie jej do uroczystości niedzielnej. W tym tygodniu do sprzątania kościoła w maseczkach zapraszamy pp. Kondracka Małgorzata i Kleina Alina.
8. ZAPOWIEDZI – Sakrament MAŁŻEŃSTWA PRAGNĄ ZAWRZEĆ: Michał Sieńko, zam. Koszalin; Marta Trawińska, zam. Koszalin.
9. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, Wszystkim w codziennych obowiązkach Bóg, niech hojnie błogosławi, a nasi patronowie i Matka Boża Niepokalanie Poczęta wypraszają potrzebne łaski.
Ks. Robert Gromek – proboszcz.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA 13.06.2021r.

 1. W związku ze zmianami dotyczącymi PANDEMI COVID 19, które wchodzą od 13.06. i 26.06.2021 r. a dotyczą możliwości przebywania w świątyniach 50 % i od 26.06. – 75% uczestników liturgii wracamy do Mszy św. w kościołach filialnych. LIMIT NIE DOTYCZY OSÓB W PEŁNI ZASZCZEPIONYCH

Od przyszłej niedzieli Msza św.

o 8.30 – CHOCIMINO

10.00 – ŻYDOWO

11.30 –  GOŁOGÓRA

13.00 – DRZEWIANY

OBOWIĄZUJE UCZESRNIKÓW ZACHOWANIE ODLEGŁOŚCI NIE MNIEJSZEJ NIŻ 1,5 M.

Z POWYŻSZYM ZOSTAJE ODWOŁANA DYSPENSA OGÓLNA OD UDZIAŁU WE MSZY ŚW. NIEDZIELNEJ  Z DNIEM 19.06.2021 r. Wraca obowiązek uczestniczenie w niedzielnej Mszy św.

 

 1. Sołectwo Żydowo zaprasza w dniu 16.06.2021 r. (środa) od godziny 10.00 do 18.00 osoby chętne do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym, który odbędzie się w Bibliotece Filialnej w Żydowie.
 2. W kalendarzu liturgicznym: PONIEDZIAŁEK – wsp. Bł. Michała Kozala bp. i M. / CZWARTEK: ŚW. BRATA Alberta Chmielowskiego zakonnika
 3. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na kształcenie w diecezji oraz KUL.
 4. Miesiąc czerwiec w sposób szczególny poświęcony jest nabożeństwom do Serca Pana Jezusa. W ciągu tygodnia odprawiane jest ono 30’ przed Mszą św. połączone z częścią różańca – od wtorku do piątku, w niedzielę po Mszy św. o 10.00. Serdecznie zapraszam.
 5. Można wpłacać ryczałt za śmieci z cmentarza po 20 zł. do przedstawicieli Rady Parafialnej: pp. Grzegorza Chudzińskiego i Zenona Galickiego.
 6. W czasie letnim Msza św. w tygodniu -NA PROŚBĘ PARAFIAN o 17.00 we WTOREK I PIĄTEK. O 9.00 w środę i czwartek ZA WYJĄTKIEM SOBOTY – MSZA ŚW. W DPS, W KOŚCIELE PARAFIALNYM NIE MA.
 7. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane do kopert na pokrycie kosztów dokumentacji technicznej i geodezyjnej potrzebnych do wykonania abolicji budowlanej – ostatecznego odbioru budynków parafialnych i kaplicy w Gołogórze. Na ten cel ostały przeznaczone także ofiary składane podczas rekolekcji na tace.
 8. Jako wspólnota parafii dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni i przygotowanie jej do uroczystości niedzielnej. W tym tygodniu do sprzątania kościoła w maseczkach zapraszamy Piepke Ryszard i Marusiak Jolanta.
 9. ZAPOWIEDZI 1 – Sakrament MAŁŻEŃSTWA PRAGNĄ ZAWRZEĆ: Rafał Szczepiński zam. Żydowo; Aleksandra Macionga zam. Żydowo
 10. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, Wszystkim w codziennych obowiązkach Bóg, niech hojnie błogosławi, a nasi patronowie i Matka Boża Niepokalanie Poczęta wypraszają potrzebne łaski.

Ks. Robert Gromek – proboszcz.