OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XV Niedziela zwykła

1 . W przyszłą niedzielę po Mszy św. zbiórka do puszki na „chleb św. Antoniego”

2. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy przed Mszą św..

3. W czwartek adoracja Najświętszego sakramentu od godz. 16:00

4. Jest do nabycia kolejny numer „Gościa Niedzielnego”, jest również miesięcznik Rodzin katolickich „Arka”. Zachęcam do zamawiania intencji Mszy św. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych ale i o żywych przy różnych okazjach.

5. Bardzo serdecznie dziękuję za złożone ofiary, posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii. W przyszłą sobotę proszę o posprzątanie kościoła rodziny:

p. Krzysztofa Szypulskiego i p. Grzegorza Chudzińskiego.

6. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia a solenizantom, życzliwości ludzkiej.

7. Wszystkich naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu prosząc dla nich o dar życia wiecznego. „Zdrowaś Maryjo…”; „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

Ks. Tomasz Rembelski- Proboszcz

XIV Niedziela zwykła

1. W tym tygodniu nie będzie Mszy św., kancelaria parafialna nieczynna. W sprawach pilnych proszę o kontakt telefoniczny.

2. Jest do nabycia kolejny numer „Gościa Niedzielnego”, jest również miesięcznik Rodzin katolickich „Arka”. Zachęcam do zamawiania intencji Mszy św. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych ale i o żywych przy różnych okazjach.

3. Bardzo serdecznie dziękuję za złożone ofiary, posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii. W przyszłą sobotę proszę o posprzątanie kościoła rodziny:

p. Elżbiety Troszyńskiej i p. Danuty Polechońskiej .

4. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia a solenizantom, życzliwości ludzkiej.

5. W ostatnim czasie Bóg odwołał do wieczności z naszej parafii:

śp. Helenę Osiecką lat 96

Wszystkich naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu prosząc dla nich o dar życia wiecznego. „Zdrowaś Maryjo…”; „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Wacław Andrzej Łopata, wdowiec, zam. Ostrowiec

Irena Szczepanek, wdowa, zam. Żydowo, zap. II

Ks. Tomasz Rembelski- Proboszcz

XIII Niedziela zwykła

1.  Przeżywamy dzisiaj XIII Niedzielę zwykłą. Ofiary złożone dzisiaj na tacę są przeznaczone na spłatę ryczałtu, który nasza Parafia musi co miesiąc odprowadzić na rzecz Diecezji i Seminarium Duchownego.

2. W liturgii tygodnia wspominamy:

W środę święto Św. Tomasza Ap., w piątek wsp. Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

3. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.30. W sobotę odwiedziny chorych w domach od godz. 9:00

4. W tygodniu msze św. od wtorku do piątku o godz. 17.00. W poniedziałek i w środę o godz. 9:00

W okresie wakacyjnym Msza św. sobotnia o godz. 18.00

5. W środę nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 8:45.

6. Jest do nabycia kolejny numer „Gościa Niedzielnego”. Zachęcam do zamawiania intencji Mszy św. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych ale i o żywych przy różnych okazjach.

7. Bardzo serdecznie dziękuję za złożone ofiary, posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii. W przyszłą sobotę proszę o posprzątanie kościoła rodziny:

p. Wandy Wołk i p. Bożeny Grabowskiej.

8. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, dzieciom udanych i bezpiecznych wakacji a solenizantom, życzliwości ludzkiej.

9. Wszystkich naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu prosząc dla nich o dar życia wiecznego. „Zdrowaś Maryjo…”; „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Wacław Andrzej Łopata, wdowiec, zam. Ostrowiec

Irena Szczepanek, wdowa, zam. Żydowo, zap. I

Ks. Tomasz Rembelski- Proboszcz

XII Niedziela Zwykła

1. W liturgii tygodnia wspominamy:

W poniedziałek Uroczystość. Narodzenie Św. Jana Chrzciciela, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa a w sobotę Uroczystość Śśw. Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary złożone na tacę będą przesyłane do Rzymu jako tzw. „Świętopietrze”.

2. W poniedziałek msza św. o godz. 17:00.

We wtorek nie będzie mszy świętej.

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała.

3. Przypominam, iż w okresie wakacyjnym Msza św. sobotnia o godz. 18.00.

4. Dziś po mszy św. zbiórka do puszki na kształcenie w diecezji i KUL.

5. Jest do nabycia kolejny numer „Gościa Niedzielnego”. Zachęcam do zamawiania intencji Mszy św. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych ale i o żywych przy różnych okazjach.

6. Bardzo serdecznie dziękuję za złożone ofiary, posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii. W przyszłą sobotę proszę o posprzątanie kościoła rodziny:

p. Beaty Połubiak i p. Sylwii Nowak.

7. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, dzieciom udanych i bezpiecznych wakacji a solenizantom, życzliwości ludzkiej.

8. W ubiegłym tygodniu Bóg odwołał do wieczności z naszej parafii:

              ś. p. Józefa Jankowskiego lat 90

Wszystkich naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu prosząc dla nich o dar życia wiecznego. „Zdrowaś Maryjo…”; „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

Ks. Tomasz Rembelski- Proboszcz

Uroczystość Trójcy Najświętszej

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy ona czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

2. We wtorek o 18.00 odbędzie się próba sypania kwiatów przed Bożym Ciałem. Zapraszam dzieci do włączenia się w przygotowanie Uroczystości.

3. W środę zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św.

w Żydowie o godz. 7:45 a w Drzewianach o godz. 9:15.

Okazja do spowiedzi przed mszą św.

4. W środę o godz. 19:00 na plebanii spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

5. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze święte będą odprawione w następującym porządku: o godz. 9.00 Msza święta z procesją Bożego Ciała w Drzewianach; o godz. 12.00 Msza święta z procesją Bożego Ciała w Żydowie. ( w Żydowie I ołtarz przy starej szkole; II ołtarz przy kapliczce na Miastko; III na placu przy świetlicy (stara remiza); IV ołtarz przy nowej remizie. Następnie wszyscy wracamy do kościoła gdzie jest zakończenie procesji. Dziewczynki z klas I, II, III oraz młodsze zapraszam do sypania kwiatków.

6. Przez okres oktawy Bożego Ciała aż do Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszy świętej procesja eucharystyczna wokół kościoła.

7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszki na kształcenie w diecezji i KUL.

8. Jest do nabycia kolejny numer „Gościa Niedzielnego”. Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej. Zachęcam do zamawiania intencji Mszy Świętych.

9. Bardzo serdecznie dziękuję za złożone ofiary, posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii. W przyszłą sobotę proszę o posprzątanie kościoła rodziny:

p. Anety Klimas i p. Mileny Klimas

10. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantom, życzliwości ludzkiej.

11. W ubiegłym tygodniu Bóg odwołał do wieczności z naszej parafii

ś. p. Mariana Poboży lat 84

Wszystkich naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu prosząc dla nich o dar życia wiecznego. „Zdrowaś Maryjo…”; „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

Ks. Tomasz Rembelski- Proboszcz