OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV Niedziela zwykła

1. W kalendarzu liturgicznym we wtorek święto Stanisława Kostki, patrona Polski, w czwartek wsp. św. Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy, męcz., w piatek święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

2. Dziś zbiórka do puszki na „chleb św. Antoniego”

3. Młodzież z klasy 7 która chce rozpocząć trzyletni cykl przygotowania do sakramentu bierzmowania proszę o złożenie deklaracji w kancelarii parafialnej wraz z Rodzicami. Spotkanie dla 8 i III klas gimnazjalnych w piątek po Mszy Św. a I klas ponagimnazjalnych w niedzielę po Mszy Św.

4. Rodziców uczniów klas I SP proszę o złożenie deklaracji w związku z rozpoczęciem przygotowania dziecka do pierwszej komunii świętej.

5. Spotkanie Rady Parafialnej w czwartek o godz. 19:00 na plebanii.

6. Zbiórka ministrantów i kandydatów w czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 17:30

7. Zachęcam do wcześniejszego zamawiania intencji Mszy Świętych. Przy wyjściu

z kościoła lub w zakrystii możemy nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”, Arka.

Są też kalendarze na nowy rok. Cena 12 zł.-dochód na Skrzatusz.

8. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii, za złożone ofiary. W przyszłą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Rodziny p. Teresy Drozdowskiej i p. Wiesławy Wodyk ( proszę o wykoszenie trawy przy kościele).

9. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantom życzliwości ludzkiej.

10. W ubiegłym tygodniu Bóg odwołał z naszej parafii do wieczności:

ś.p. Genowefę Biała lat 92

Wszystkich naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu prosząc dla nich o dar życia wiecznego. „Zdrowaś Maryjo…”; „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

Ks. Tomasz Rembelski

Proboszcz

XXIII Niedziela zwykła

1. W kalendarzu liturgicznym w czwartek wsp. św. Jana Chryzostoma, w piątek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w sobotę wsp. Matki Bożej Bolesnej.

2. Diecezjalny Dzień Młodych w Skrzatuszu w sobotę 15.09.2018r. Uroczystość Odpustowa w niedzielę 16.09.2017r. Zapisy w zakrystii. Wyjazd w niedzielę o godz. 7:00

3. Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na Sanktuarium w Skrzatuszu.

4. Biuro parafialne czynne w środy w godz. 1800-1900 i w sobotę od 1800-1900.

5. Zbiórka dla ministrantów i kandydatów w czwartek po mszy św. Zapraszam chłopców którzy chcieliby służyć do Mszy św.

6. Dziś poświęcenie tornistrów i spotkanie z Rodzicami po mszy św..

7. Młodzież z klasy 7 która chce rozpocząć trzyletni cykl przygotowania do sakramentu bierzmowania proszę o złożenie deklaracji w kancelarii parafialnej wraz z Rodzicami.

8. Zachęcam do wcześniejszego zamawiania intencji Mszy Świętych. Przy wyjściu

z kościoła lub w zakrystii możemy nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

Są też kalendarze na nowy rok. Cena 12 zł.-dochód na Skrzatusz.

9. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii, za złożone ofiary. W przyszłą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Rodziny p. Ewy Ciężkowskiej i p. Teresy Purcel.

10. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantom życzliwości ludzkiej.

11. W ubiegłym tygodniu Bóg odwołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej

ś.p. Eugeniusza Jękota lat 84

Wszystkich naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu prosząc dla nich o dar życia wiecznego. „Zdrowaś Maryjo…”; „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

Ks. Tomasz Rembelski

Proboszcz

XXII Niedziela zwykła

1. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego w naszej parafii, odbędzie się w poniedziałek 3 września o godz. 7.45. W Drzewianach Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego w piątek o godz. 18:30. Zapraszam dzieci, młodzież i rodziców.

2. W sobotę Święto Narodzenia NMP. Msza św. dziękczynna za plony o godz. 15:00.

3. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

4. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na Sanktuarium Diecezjalne w Skrzatuszu. Diecezjalna Pielgrzymka do Skrzatusza w niedzielę 16 września. Zapisy u ks. Proboszcza.

5. W środę po mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszam. W czwartek adoracja od godz. 16:00 a w pierwszy piątek m-ca spowiedź od godz. 16:00

6. Biuro parafialne czynne w środy w godz. 1800-1900 i w sobotę od 1800-1900.

7. Zbiórka dla ministrantów i kandydatów w czwartek po mszy św. .

8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniów klas pierwszych a po Mszy św. spotkanie dla rodziców uczniów kl. I

9. Zachęcam do wcześniejszego zamawiania intencji Mszy Świętych. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii możemy nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

10. Na ręce Prezesa Caritas, p. Damiana Krysiaka składam podziękowanie Parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowanie Dnia Seniora. Dziękuję sponsorom i tym wszystkim którzy przyjęli nasze zaproszenie. Bóg zapłać.

11. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii. W przyszłą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Rodziny p. Elżbiety Żurawskiej i p. Elżbiety Klimas.

12. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantom życzliwości ludzkiej.

13. Wszystkich naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu prosząc dla nich o dar życia wiecznego. „Zdrowaś Maryjo…”; „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

Ks. Tomasz Rembelski

Proboszcz

XXI Niedziela zwykła NMP Częstochowskiej

1. W kalendarzu liturgicznym we wtorek wsp. Św. Augustyna, w środę wsp. męczeństwa Jana Chrzciciela, w sobotę wsp. bł. Bronisławy, dziewicy.

2. Caritas parafialna organizuje wyjazd do Chełmna i Górki Klasztornej na Dzień Seniora, który odbędzie się 28.08.2017 r. w najbliższy wtorek. Wyjazd o godz. 6.30 (zbiórka na parkingu przy kościele).

3. Biuro parafialne czynne w sobotę w godz. 1800-1900.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W sobotę odwiedziny chorych w domach od godz. 900.

5. W sobotę o godz. 18:00 zapraszam na plebanię na wspólne ognisko uczestników wakacyjnego wyjazdu do Doliny Kłodzkiej.

6. Zachęcam do wcześniejszego zamawiania intencji Mszy Świętych. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii możemy nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

7. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii. W przyszłą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Rodziny p. Ewy Chudzińskiej i p. Hanny Jaworskiej.

8. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantom życzliwości ludzkiej.

9. W ubiegłym tygodniu Bóg odwołał do wieczności z naszej parafii

ś.p. Zdzisława Makowskiego lat 67

Wszystkich naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu prosząc dla nich o dar życia wiecznego. „Zdrowaś Maryjo…”; „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

Zapowiedzi:

Sylwester Myśliński, kawaler, zam. Buszyno

Celina Wioletta Białowąs, panna, zam. Żydowo Zapowiedź II

ks. Tomasz Rembelski

Proboszcz

XX Niedziela zwykła

1. W kalendarzu liturgicznym w piątek święto Bartłomieja Apostoła a w przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

2. Dziś po Mszy świętej zbiórka do puszki na „Chleb św. Antoniego”.

3. Stowarzyszenie Klub Abstynenta „Feniks” i wspólnota parafialna w Polanowie zapraszają na XVII pielgrzymkę w intencji trzeźwości narodu w dniu 26.08.2017 r. Informacje na plakacie.

4. W tym tygodniu nie będzie mszy św. do soboty włącznie. Kancelaria parafialna w tym tygodniu nieczynna.

5. Zachęcam do wcześniejszego zamawiania intencji Mszy Świętych. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii możemy nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Jest także miesięcznik rodzin katolickich Arka.

6. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii. Dziękuję wszystkim osobom ciężko pracującym przy tworzeniu lapidarium na naszym cmentarzu.

W przyszłą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Rodziny p. Sylwii Ogrodowczyk i p. Haliny Kondrackiej (proszę o wykoszenie trawy przy kościele).

7. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantom życzliwości ludzkiej.

8. Wszystkich naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu prosząc dla nich o dar życia wiecznego. „Zdrowaś Maryjo…”; „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

Zapowiedzi:

Sylwester Myśliński, kawaler, zam. Buszyno

Celina Wioletta Białowąs, panna, zam. Żydowo Zapowiedź I

Ks. Tomasz Rembelski

Proboszcz