OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ZWYKŁA 16.01.2022 r.

1. W związku ze zmianami dotyczącymi PANDEMI COVID 19, które WESZŁY od 15.12. 2021r. Dotyczące  możliwości przebywania w świątyniach 30 %. Dotyczy osób nie zaszczepionych. W naszej świątyni może wiec przebywać 72 osoby nie zaszczepione. Tyle samo w Drzewianach i po 15 osób w Chociminie i Gołogórze.
2. W tygodniu liturgicznym: PONIEDZIAŁEK: wsp. Św. Antoniego, Opata / we WTOREK: rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Kościoła / ŚRODA: wsp. Św. Józefa Sebastiana Pelczara, bp. / PIĄTEK: wsp. Św. Agnieszki, Dz. i M.
3. Ze względu na sytuację rozwijającej się pandemii – planowana wizyta duszpasterska (na zaproszenia) zwana tradycyjnie kolędą, przełożona będzie na późniejszy czas. Będą ponownie wyłożone kartki z zaproszeniami.
4. Msze św. w tym tygodniu tylko w czwartek i piątek o 9.00. Zapraszam na wspólny  różaniec, pół godziny przed Eucharystią.

5. W następną niedzielę po Mszach św. CARITAS naszej parafii będzie zbierał ofiary na „chleb św. Antoniego”.
6. Jako wspólnota parafii dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni i przygotowanie jej do niedzielnej liturgii. W tym tygodniu do sprzątania kościoła w maseczkach zapraszamy pp. Łosicka Danuta i Filipek Ewa.7. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, Wszystkim w codziennych obowiązkach Bóg, niech hojnie błogosławi, a nasi patronowie i Matka Boża Niepokalanie Poczęta wypraszają potrzebne łaski. Ks. Robert Gromek – proboszcz.

32 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W związku ze zmianami dotyczącymi PANDEMI COVID 19, które wchodzą od 13.06. i 26.06.2021 r. Dotyczące  możliwości przebywania w świątyniach 50 % i od 26.06. – 75% uczestników liturgii wracamy do Mszy św. w kościołach filialnych. LIMIT NIE DOTYCZY OSÓB W PEŁNI ZASZCZEPIONYCH1. W związku ze zmianami dotyczącymi PANDEMI COVID 19, które wchodzą od 13.06. i 26.06.2021 r. Dotyczące  możliwości przebywania w świątyniach 50 % i od 26.06. – 75% uczestników liturgii wracamy do Mszy św. w kościołach filialnych. LIMIT NIE DOTYCZY OSÓB W PEŁNI ZASZCZEPIONYCH.

W niedzielę Msza św. o 8.30 – CHOCIMINO10.00 – ŻYDOWO11.30 –  GOŁOGÓRA13.00 – DRZEWIANYOBOWIĄZUJE UCZESRNIKÓW ZACHOWANIE ODLEGŁOŚCI NIE MNIEJSZEJ NIŻ 1,5 M.Z POWYŻSZYM ZOSTAJE ODWOŁANA DYSPENSA OGÓLNA OD UDZIAŁU WE MSZY ŚW. NIEDZIELNEJ  Z DNIEM 19.06.2021 r. Wraca obowiązek uczestniczenie w niedzielnej Mszy św.

2. W kalendarzu liturgicznym: WTOREK: Rocznica Poświęcenia Bazyliki na Lateranie / ŚRODA: wsp. Św. Leona pp. I DK / CZWARTEK:  11.11.: WSP. ŚW. Marcina bp. – jest to również 103 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę / PIĄTEK: WSP. ŚW. Jozafata, Bp. i M. / SOBOTA: św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – I Męczenników Polski.

3. w LISTOPADZIE Kościół udziela odpustu zupełnego za nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych. Odpust ten można ofiarować tylko za zmarłych. By zyskać odpust trzeba być w łasce uświęcającej czyli być w możliwości przyjęcia Komunii św. Ze względu na trwającą pandemię COVID-19 Penitencjaria Apostolska potwierdziła i rozszerzyła na cały listopad 2021 r. wszystkie dobrodziejstwa duchowe, związane z odpustami zupełnymi za wiernych zmarłych, udzielone już „Dekretem Prot. N. 791/20/I” z dnia 22 października 2020 r.

4. 11 października rozpoczęła się Akcja „Zapałka nie ogrzeje” i potrwa do 15 listopada. W tym czasie członkowie Parafialnego Zespołu Caritas w Żydowie będą kwestować na terenie naszej parafii. Każdy darczyńca, który wrzuci do puszki z logo Caritas nawet najmniejszy datek w podziękowaniu otrzyma specjalnie wyprodukowane na tę akcję pudełko zapałek. Zebrane w ten sposób fundusze trafią do konkretnych osób potrzebujących w naszej parafii.

5. WYPOMINKI. W tym tygodniu modlitwy wypominkowe 15’ przed Mszą św. od 02.11. Różaniec odmawiany w naszej parafii tak jak do tej pory 35’ przed Mszą św. w listopadzie będziemy odmawiać 3 dziesiątki.

WTOREK ZA + z Drzewian bez nr i St. Borne,

ŚRODA – Żydowo 9 – 20 i 40 – 74 + Chocimino i okolice,

CZWARTEK – Żydowo 26 – 38 i 78-129 + Gołogóra i okolice,

 PIĄTEK – Żydowo z podanymi nr i okolice + Drzewiany z podanymi nr.

W NIEDZIELĘ 14.11. w Żydowie 15’ przed Mszą św. – Żydowo 26 – 38 i  78 – 129.

6. W następną niedzielę przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, po Mszy św. zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

7. Dziś gościmy w parafii Kleryka naszego seminarium w Koszalinie po Mszy św. będzie zbierał ofiary do puszki na WSD w Koszalinie.

8. Można wpłacać ryczałt za śmieci z cmentarza po 20 zł. do przedstawicieli Rady Parafialnej: pp. Grzegorza Chudzińskiego i Zenona Galickiego.

9. Msza św. w tygodniu -NA PROŚBĘ PARAFIAN o 17.00 we WTOREK I PIĄTEK. O 9.00 w środę i czwartek  ZA WYJĄTKIEM SOBOTY – MSZA ŚW. W DPS, oraz ZK w Opatówku i Starym Bornym, W KOŚCIELE PARAFIALNYM NIE MA.

10. Jako wspólnota parafii dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni i przygotowanie jej do uroczystości niedzielnej. W tym tygodniu do sprzątania kościoła w maseczkach zapraszamy pp. Łysko Agnieszka i Hołubowska Lubomira

11. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, Wszystkim w codziennych obowiązkach Bóg, niech hojnie błogosławi, a nasi patronowie i Matka Boża Niepokalanie Poczęta wypraszają potrzebne łaski. Ks. Robert Gromek – proboszcz.

31 NIEDZIELA ZWYKŁA 31.10.2021r.

1. W związku ze zmianami dotyczącymi PANDEMI COVID 19, które wchodzą od 13.06. i 26.06.2021 r. Dotyczące możliwości przebywania w świątyniach 50 % i od 26.06. – 75% uczestników liturgii wracamy do Mszy św. w kościołach filialnych. LIMIT NIE DOTYCZY OSÓB W PEŁNI ZASZCZEPIONYCH
W niedzielę Msza św.
o 8.30 – CHOCIMINO
10.00 – ŻYDOWO
11.30 – GOŁOGÓRA
13.00 – DRZEWIANY
OBOWIĄZUJE UCZESRNIKÓW ZACHOWANIE ODLEGŁOŚCI NIE MNIEJSZEJ NIŻ 1,5 M.
Z POWYŻSZYM ZOSTAJE ODWOŁANA DYSPENSA OGÓLNA OD UDZIAŁU WE MSZY ŚW. NIEDZIELNEJ Z DNIEM 19.06.2021 r. Wraca obowiązek uczestniczenie w niedzielnej Mszy św.

2. W kalendarzu liturgicznym: PONIEDZIAŁEK: UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
– Msza św. w Drzewianach 9.00 w kościele, po Mszy św. – 10’ – udajemy się indywidualnie do bramy cmentarza przy bramie I stacja modlitwy za zmarłych.
– W Żydowie o 12.00 – procesja żałobna za zmarłych, 1 stacja przy bramie wejściowej od drogi brukowanej, 5 ostatnia przy ołtarzu. Po procesji rozpocznie się Msza św. na cmentarzu z uroczystości Wszystkich Świętych.
– 02.11. – wspomnienie WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH – Msza św. o 17.00 w kościele parafialnym.
– CZWARTEK – wsp. Św. Karola Boromeusza bp.

3. Od dnia 01.11. do 08.11. Kościół udziela odpustu zupełnego za nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych. Odpust ten można ofiarować tylko za zmarłych. Natomiast 02.11. Kościół udziela odpustu zupełnego za nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie tam OJCZE NASZ i CREDO. Odpust ten można zyskać od południa 01.11. do północy 02.11. Można go ofiarować tylko za zmarłych. By zyskać odpust trzeba być w łasce uświęcającej czyli być w możliwości przyjęcia Komunii św.

Ze względu na trwającą pandemię COVID-19 Penitencjaria Apostolska potwierdziła i rozszerzyła na cały listopad 2021 r. wszystkie dobrodziejstwa duchowe, związane z odpustami zupełnymi za wiernych zmarłych, udzielone już „Dekretem Prot. N. 791/20/I” z dnia 22 października 2020 r.

4. 11 października rozpoczęła się Akcja „Zapałka nie ogrzeje” i potrwa do 15 listopada. W tym czasie członkowie Parafialnego Zespołu Caritas w Żydowie będą kwestować na terenie naszej parafii. Każdy darczyńca, który wrzuci do puszki z logo Caritas nawet najmniejszy datek w podziękowaniu otrzyma specjalnie wyprodukowane na tę akcję pudełko zapałek. Zebrane w ten sposób fundusze trafią do konkretnych osób potrzebujących w naszej parafii. Dziękujemy P. Franciszkowi Łobockiemu za przekazanie drzewa dla potrzebujących.
5. Od Piątku 01.10. rozpoczęliśmy nabożeństwa październikowe – różańcowe. W naszym kościele parafialnym codziennie odmawiamy wspólnie różaniec pół godziny przed Mszą św. zapraszamy chętnych do dołączenia w modlitwie w sposób szczególny w tym miesiącu.
6. WYPOMINKI wypełnione proszę o składanie na tace lub dostarczyć do zakrystii. Na kopercie proszę o wypisanie adresu, podobnie jak w zeszłym roku, w celu podania w jakim dniu tygodnia modlitwie Kościoła i Miłosierdziu Bożemu przedstawiać będziemy zmarłych z naszych rodzin. W tym tygodniu modlitwy wspominkowe 15’ przed Mszą św. od 02.11. Różaniec odmawiany w naszej parafii tak jak do tej pory 0,5 godziny przed Mszą św. w listopadzie będziemy odmawiać 3 dziesiątki.
WTOREK ZA + z Żydowa i Chocimina, ŚRODA – z Żydowa i Gołogóry, CZWARTEK – Żydowa i Drzewian, PIĄTEK – z Żydowa. W tym tygodniu ze względu na niską liczbę wypominek bez podania nr z Żydowa.
7. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca, modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie w czwartek, w piątek i sobotę w intencji wynagradzającej N.S. Maryi i P. Jezusa. W sobotę Msza św. wynagradzająca N. Sercu M., po Mszy św. nabożeństwo I soboty miesiąca i zmiana tajemnic Żywego Różańca. Odwiedziny chorych po wcześniejszym uzgodnieniu z księdzem.
8. W tym tygodniu kontynuowane były prace na placu przy plebanii nazwanym ZAKĄTKIEM ŚW. JOACHIMA I ANNY z LASKIEM MIŁOSIERDZIA – tam gdzie była biesiada SENIORÓW. Przewieziono kamienie i ustawiono w miejscach Stacji Drogi Krzyżowej i różańca. Wszystkim zaangażowanym w załadunek, rozładunek kamienia i osobom układającym kamień, oraz osobom przekazującym kamień w imieniu parafii składam serdeczne Bóg zapłać. W sposób szczególny podziękowania dla p. Tomasza Sobko za pomoc w przewiezieniu i ustawieniu kamienia. Podczas spaceru poobiedniego można zajść i zobaczyć wykonane dotychczas prace.
9. Dziś po Mszy św. zbiórka do puszek na Korony Jubileuszowe Piety Skrzatuskiej.
10. W następną niedzielę gościć będziemy w parafii Kleryka naszego WSD w Koszalinie po Mszy św. będzie zbierał ofiary do puszki na WSD w Koszalinie.
11. Można wpłacać ryczałt za śmieci z cmentarza po 20 zł. do przedstawicieli Rady Parafialnej: pp. Grzegorza Chudzińskiego i Zenona Galickiego.
12. W czasie letnim Msza św. w tygodniu -NA PROŚBĘ PARAFIAN o 17.00 we WTOREK I PIĄTEK. O 9.00 w środę i czwartek ZA WYJĄTKIEM SOBOTY – MSZA ŚW. W DPS, oraz ZK w Opatówku i Starym Bornym, W KOŚCIELE PARAFIALNYM NIE MA.
13. Jako wspólnota parafii dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni i przygotowanie jej do uroczystości niedzielnej. W tym tygodniu do sprzątania kościoła w maseczkach zapraszamy pp. Gorzela Krystyna i Kondracka Jadwiga.
14. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, Wszystkim w codziennych obowiązkach Bóg, niech hojnie błogosławi, a nasi patronowie i Matka Boża Niepokalanie Poczęta wypraszają potrzebne łaski.
Ks. Robert Gromek – proboszcz.

26.09.2021 – XXVI Niedziela Zwykła

KOMUNIKAT BISKUPA DIECEZJALNEGO EDWARDA DAJCZAKA,
DOTYCZĄCY NOMINACJI BISKUPA KRZYSZTOFA WŁODARCZYKA
Siostry i Bracia, Drodzy Diecezjanie!
W dniu 21 września 2021 roku, Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem bydgoskim,
biskupa pomocniczego diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, Krzysztofa Włodarczyka.
Biskup Krzysztof Włodarczyk zapisał się w naszej diecezji jako doświadczony duszpasterz,
gorliwy biskup, człowiek głębokiej wiary i modlitwy. Za dewizę biskupią obrał sobie słowa św.
Pawła Apostoła: „Łaska, miłosierdzie, pokój” trafnie, oddające styl posługi, którą sprawował
w naszej diecezji.
Decyzję Ojca Świętego przyjmujemy z wiarą i wdzięcznością, choć po ludzku jest nam
przykro, gdyż odchodzi od nas biskup pomocniczy, znający doskonale diecezję i jej sprawy.
Z drugiej strony cieszymy się, że nasz Kościół koszalińsko-kołobrzeski wydał pasterza dla diecezji
bydgoskiej. To szczególne wyróżnienie dla naszej diecezji.
Biskupa Krzysztofa pożegnamy uroczystą Mszą św., która zostanie odprawiona
w koszalińskiej katedrze, w czwartek, 30 września br., o godz. 19:00. Serdecznie Was, Siostry
i Bracia na tę Mszę św. zapraszam. Wiernych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w Eucharystii,
zachęcam do wspólnej modlitwy i duchowej łączności, poprzez transmisję w „Dobrych Mediach”.
Kanoniczne objęcie diecezji bydgoskiej przez biskupa Krzysztofa Włodarczyka, dokona się
28 września br. o godz. 16:00, w katedrze bydgoskiej, podczas uroczystych nieszporów, natomiast
uroczysty ingres do katedry nastąpi 13 listopada br. o godz. 11:00.
Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy za nowego biskupa bydgoskiego i jego
diecezję. Biskupowi Krzysztofowi gratuluję i życzę błogosławieństwa Bożego w posłudze.
+ Edward Dajczak
Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski

 

1. W związku ze zmianami dotyczącymi PANDEMI COVID 19, które wchodzą od 13.06. i 26.06.2021 r. Dotyczące  możliwości przebywania w świątyniach 50 % i od 26.06. – 75% uczestników liturgii wracamy do Mszy św. w kościołach filialnych. LIMIT NIE DOTYCZY OSÓB W PEŁNI ZASZCZEPIONYCH1. W związku ze zmianami dotyczącymi PANDEMI COVID 19, które wchodzą od 13.06. i 26.06.2021 r. Dotyczące  możliwości przebywania w świątyniach 50 % i od 26.06. – 75% uczestników liturgii wracamy do Mszy św. w kościołach filialnych.

LIMIT NIE DOTYCZY OSÓB W PEŁNI ZASZCZEPIONYCH.

W niedzielę Msza św. o

8.30 – CHOCIMINO

10.00 – ŻYDOWO

11.30 –  GOŁOGÓRA

13.00 – DRZEWIANYOBOWIĄZUJE UCZESRNIKÓW ZACHOWANIE ODLEGŁOŚCI NIE MNIEJSZEJ NIŻ 1,5 M.

Z POWYŻSZYM ZOSTAJE ODWOŁANA DYSPENSA OGÓLNA OD UDZIAŁU WE MSZY ŚW. NIEDZIELNEJ  Z DNIEM 19.06.2021 r. Wraca obowiązek uczestniczenie w niedzielnej Mszy św.

 

2. W kalendarzu liturgicznym:  PONIEDZIAŁEK: wsp. Wincentego A Paulo prez.. / WTOREK: wsp. Św. Wacława M., / ŚRODA:  ŚW. św. Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała / PIĄTEK: wsp. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus Dz. i D.K. / SOBOTA:  wsp. Św. Aniołów Stróżów.

3. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na Parafialny CARITAS – CHLEB ŚW. ANTONIEGO.

4. Od wtorku 14.09.2021 rozpoczyęły się zapisy do przygotowania dalszego i bliższego dzieci ze S.P. klasa II i III do SAKRAMENTU POJEDNANIA I KOMUNII ŚW. Zapraszam rodziców z dziećmi indywidualnie po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu na spotkanie w kancelarii parafialnej. Nr. Telefonu podany na stronie internetowej. Zapisy w kancelarii parafialnej do dnia 30.09.2021r. włącznie.

5. W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca – Msze św. Wynagradzające N.S.P.J i Maryi. W sobotę Msza św. o 9.00, po Mszy św. nabożeństwo I soboty miesiąca i zmiana tajemnic Żywego Różańca. Odwiedziny chorych – po wcześniejszym uzgodnieniu z księdzem.

6. Od Piątku rozpoczynamy nabożeństwa październikowe – różańcowe. W naszym kościele parafialnym codziennie odmawiamy wspólnie różaniec pół godziny przed Mszą św. zapraszamy chętnych do dołączenia w modlitwie w sposób szczególny w tym miesiącu.

7. Można wpłacać ryczałt za śmieci z cmentarza po 20 zł. do przedstawicieli Rady Parafialnej: pp. Grzegorza Chudzińskiego i Zenona Galickiego.

8. W czasie letnim Msza św. w tygodniu -NA PROŚBĘ PARAFIAN o 17.00 we WTOREK I PIĄTEK. O 9.00 w środę i czwartek  ZA WYJĄTKIEM SOBOTY – MSZA ŚW. W DPS, oraz ZK w Opatówku i Starym Bornym, W KOŚCIELE PARAFIALNYM NIE MA.

9. Jako wspólnota parafii dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni i przygotowanie jej do uroczystości niedzielnej. W tym tygodniu do sprzątania kościoła w maseczkach zapraszamy pp. Olszowy Krystyna i Starczewska Halina.

10. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, Wszystkim w codziennych obowiązkach Bóg, niech hojnie błogosławi, a nasi patronowie i Matka Boża Niepokalanie Poczęta wypraszają potrzebne łaski.

Ks. Robert Gromek – proboszcz.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 18.07.2021

1. W związku ze zmianami dotyczącymi PANDEMI COVID 19, które wchodzą od 13.06. i 26.06.2021 r. Dotyczące  możliwości przebywania w świątyniach 50 % i od 26.06. – 75% uczestników liturgii wracamy do Mszy św. w kościołach filialnych. LIMIT NIE DOTYCZY OSÓB W PEŁNI ZASZCZEPIONYCH

Msza św. – NIEDZIELNA o

8.30 – CHOCIMINO

10.00 – ŻYDOWO

11.30 –  GOŁOGÓRA

13.00 – DRZEWIANY

OBOWIĄZUJE UCZESRNIKÓW ZACHOWANIE ODLEGŁOŚCI NIE MNIEJSZEJ NIŻ 1,5 M.Z POWYŻSZYM ZOSTAJE ODWOŁANA DYSPENSA OGÓLNA OD UDZIAŁU WE MSZY ŚW. NIEDZIELNEJ  Z DNIEM 19.06.2021 r. Wraca obowiązek uczestniczenie w niedzielnej Mszy św.

2. W kalendarzu liturgicznym:  CZWARTEK: św. Św. Marii Magdaleny / PIĄTEK: ŚW. św. Brygidy, zak., patronki Europy. SOBOTA: wsp. Św. Kingi, Dz.

3. W przyszłą niedzielę obchodzimy I światowy dzień Seniora, a imieniny obchodzą dwóch ks. Bp. Krzysztof:  Zadarko i Włodarczyk, pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.

W przyszłą niedzielę również wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców, błogosławieństwo kierowców i pojazdów po wszystkich Mszach św. a po Mszy św. jak słyszeliśmy w liście zbiórka do puszek na cele misyjne.

4. Również w przyszła niedzielę taca przeznaczona jest na kształcenie w diecezji i KUL.

5. Rozpoczął się czas wakacji, urlopów, odpoczynku, regeneracji sił. Niech ten czas nie będzie pozbawiony Boga w naszym życiu. Pamiętajmy o Mszy św. niedzielnej i świątecznej.

6. Można wpłacać ryczałt za śmieci z cmentarza po 20 zł. do przedstawicieli Rady Parafialnej: pp. Grzegorza Chudzińskiego i Zenona Galickiego.

7. W czasie letnim Msza św. w tygodniu -NA PROŚBĘ PARAFIAN o 17.00 we WTOREK I PIĄTEK. O 9.00 w środę i czwartek  ZA WYJĄTKIEM SOBOTY – MSZA ŚW. W DPS, oraz ZK w Opatówku i Starym Bornym, W KOŚCIELE PARAFIALNYM NIE MA.

8. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane do kopert na pokrycie kosztów dokumentacji technicznej i geodezyjnej potrzebnych do wykonania abolicji budowlanej – ostatecznego odbioru budynków parafialnych i kaplicy  w Gołogórze. Na ten cel ostały przeznaczone także ofiary składane podczas rekolekcji na tace.9. Jako wspólnota parafii dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni i przygotowanie jej do uroczystości niedzielnej. W tym tygodniu do sprzątania kościoła w maseczkach zapraszamy pp. Nowakowski Kazimierz i Zwierzchowski Jan.

10. ZAPOWIEDZI 3  – Sakrament MAŁŻEŃSTWA PRAGNĄ ZAWRZEĆ: Michał Sieńko, zam. Koszalin; Marta Trawińska, zam. Koszalin.

11. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, Wszystkim w codziennych obowiązkach Bóg, niech hojnie błogosławi, a nasi patronowie i Matka Boża Niepokalanie Poczęta wypraszają potrzebne łaski. Ks. Robert Gromek – proboszcz.