OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XI Niedziela Zwykła

O głoszenia Duszpasterskie

XI Niedziela Zwykła 17.06 2018r.

1. Przeżywamy dzisiaj XI Niedzielę zwykłą w ciągu roku. Dziś po Mszy świętej zbiórka do puszki na KUL i kształcenie w Diecezji.

2. Przez cały miesiąc czerwiec od wtorku do soboty po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe.

3. 21 lipca kolejny raz będziemy przeżywali Parafiadę. Jak co roku zachęcam do przynoszenia fantów na loterię fantową. Spotkanie Rady Parafialnej i Caritasu w środę o godz. 19:00 na plebanii. Zapraszam

4. W tym tygodniu kończymy rok szkolny i katechetyczny. W czwartek od godz. 16.00 w Żydowie okazja do spowiedzi. Msza Św. na zakończenie roku szkolnego:

Żydowo- piątek godz. 7:45,

Drzewiany- czwartek godz. 18:30 (spowiedź od godz. 18:00)

5. Spotkanie przed wyjazdem w Góry Stołowe i do Doliny Kłodzkiej w czwartek po mszy św.

6. W przyszła sobotę rozpoczęcie lata ze Strażakami.

7. Jest do nabycia kolejny numer „Gościa Niedzielnego”. Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej.

8. Bardzo serdecznie dziękuję za złożone ofiary, posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii. W przyszłą sobotę proszę o posprzątanie kościoła rodziny:

p. Bożeny Zawada i p. Darii Zawada

9. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantom, życzliwości ludzkiej, dzieciom udanych i bezpiecznych wakacji.

10. W ubiegłym tygodniu Bóg odwołał do wieczności z naszej parafii

ś.p. Mariannę Olszowy lat 88

Wszystkich naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu prosząc dla nich o dar życia wiecznego. „Zdrowaś Maryjo…”; „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

Ks. Tomasz Rembelski- Proboszcz

X Niedziela zwykła

1. Przeżywamy dzisiaj X Niedzielę zwykłą w ciągu roku. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej zbiórka do puszek na KUL i kształcenie w Diecezji.

2. Przez cały miesiąc czerwiec od wtorku do soboty po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe.

3. 21 lipca kolejny raz będziemy przeżywali Parafiadę. Jak co roku zachęcam do przynoszenia fantów na loterię fantową. Spotkanie Rady parafialnej i Caritasu w środę 20.06.2018r. o godz. 19:00 na plebanii.

4. W pierwszym tygodniu wakacji 25 osobowa grupa dzieci i młodzieży z naszej parafii udaje się na letni wypoczynek w Góry Stołowe i do Doliny Kłodzkiej. Osoby które chciałyby wesprzeć finansowo nasz wyjazd mile widziane. Obiecujemy modlitwę i codzienną mszę świętą sprawowaną w intencji ofiarodawców.

5. Jest do nabycia kolejny numer „Gościa Niedzielnego”. Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

6. Bardzo serdecznie dziękuję za złożone ofiary, posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii. W przyszłą sobotę proszę o posprzątanie kościoła rodziny:

p. Krzysztofa Szypulskiego i p. Zenona Szulejewskiego

7. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantom, życzliwości ludzkiej.

8. Wszystkich naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu prosząc dla nich o dar życia wiecznego. „Zdrowaś Maryjo…”; „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Daniel Rafał Włodarski, zam. Stare Borne

Monika Małgorzata Włodarska, zam. Stare Borne Zapowiedź I

Ks. Tomasz Rembelski- Proboszcz

IX Niedziela Zwykła

1. Przez okres oktawy Bożego Ciała (oprócz poniedziałku i wtorku) aż do Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa (piątek 8 czerwca), po Mszy świętej procesja eucharystyczna wokół kościoła.

2. Nabożeństwo czerwcowe po mszy świętej

3. W środę o godz. 19:00 spotkanie PZS na plebanii.

4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (Za publiczne odmówienie Aktu zawierzenie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych).

Po mszy św. spotkanie PZC na plebanii.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16:00

6. Jest do nabycia kolejny numer „Gościa Niedzielnego”. Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej. Zachęcam do zamawiania intencji Mszy Świętych.

7. Bardzo serdecznie dziękuję za złożone ofiary, posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii. Dziękuję za przygotowanie procesji Bożego Ciała.

W przyszłą sobotę proszę o posprzątanie kościoła rodziny: p. Heleny Dul i p. Ewy

Chudzińskiej

8. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantom, życzliwości ludzkiej.

9. Wszystkich naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu prosząc dla nich o dar życia wiecznego. „Zdrowaś Maryjo…”; „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

Ks. Tomasz Rembelski- Proboszcz

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy ona czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Biały tydzień od wtorku do soboty włącznie.

2. We wtorek o 18.00 odbędzie się próba sypania kwiatów przed Bożym Ciałem. Zapraszam dzieci do włączenia się w przygotowanie Uroczystości.

3. We wtorek po mszy św. spotkanie z Rodzicami dzieci wyjeżdżających w góry w pierwszym tygodniu wakacji.

4. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze święte będą odprawione w następującym porządku: o godz. 9.00 Msza święta z procesją Bożego Ciała w Drzewianach; o godz. 12.00 Msza święta z procesją Bożego Ciała w Żydowie. ( w Żydowie I ołtarz przy starej szkole; II ołtarz przy kapliczce na Miastko; III na placu przy świetlicy (stara remiza); IV ołtarz przy nowej remizie. Następnie wszyscy wracamy do kościoła gdzie jest zakończenie procesji. Dziewczynki z klas I, II, III oraz młodsze zapraszam do sypania kwiatków.

5. Przez okres oktawy Bożego Ciała aż do Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszy świętej procesja eucharystyczna wokół kościoła.

6. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy piątek i sobotę miesiąca. Odwiedziny chorych wyjątkowo w piątek od godz. 9:00 a spowiedź od 16:00.

Nabożeństwo czerwcowe po mszy św wieczornej.

7. Jest do nabycia kolejny numer „Gościa Niedzielnego”. Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej. Zachęcam do zamawiania intencji Mszy Świętych.

8. Bardzo serdecznie dziękuję za złożone ofiary, posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii. W przyszłą sobotę proszę o posprzątanie kościoła rodziny:

p. Danuty Polechońskiej, p. Urszuli Nowak i p. Elżbiety Troszyńskiej

9. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantom, życzliwości ludzkiej.

10. Wszystkich naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu prosząc dla nich o dar życia wiecznego. „Zdrowaś Maryjo…”; „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

Ks. Tomasz Rembelski- Proboszcz

Wniebowstąpienie Pańskie

13.05 2018r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pan Jezus wraca do Ojca, a nam nakazuje oczekiwać Ducha Pocieszyciela. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Zielone Świątki, która kończy okres wielkanocny.

2. Jutro o godz. 17:00, Ks. Bp Krzysztof Włodarczyk udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Serdecznie zapraszam.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. Caritas będzie zbierał ofiary do puszki na Chleb św. Antoniego.

4. W przyszłą niedzielę uczniowie kl. IV będą przeżywali rocznicę I komunii św. Spowiedź dla dzieci i ich Rodzin w sobotę o godz. 10:00. Serdecznie zapraszam.

5. Jest do nabycia kolejny numer „Gościa Niedzielnego”. Jest również miesięcznik rodzin katolickich „Arka”. Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej.

6. Bardzo serdecznie dziękuję za złożone ofiary, posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii. W przyszłą sobotę proszę o posprzątanie kościoła rodziny: p. Wandy Wołk i p. Bożeny Grabowskiej.

7. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantom, życzliwości ludzkiej.

8. Wszystkich naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu prosząc dla nich o dar życia wiecznego. „Zdrowaś Maryjo…”; „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

Ks. Tomasz Rembelski- Proboszcz