OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV Niedziela zwykła

1. W kalendarzu liturgicznym w środę święto Stanisława Kostki, patrona Polski, w piątek wsp. św. Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy, męcz., w sobotę święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

2. Dziś zbiórka do puszki na „chleb św. Antoniego”.

3. W czwartek msza św. o godz. 9:00. W piątek nie będzie mszy św.

4. Spotkanie dla młodzieży I i II klas szkoły średniej w niedzielę po Mszy Św.

5. Wycieczka do Gdańska w sobotę 28.09.2019r. Jest jeszcze kilka miejsc. Proszę o wpłacenie zaliczki do przyszłej niedzieli.

6. Msza św. dziękczynna za plony 18.09.2019r. godz. 17:00. Dożynki sołeckie 21.09.2019r.

7. Zachęcam do wcześniejszego zamawiania intencji Mszy Świętych. Przy wyjściu

z kościoła lub w zakrystii możemy nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”, Arka.

Są też kalendarze na nowy rok. Cena 12 zł.-dochód na Skrzatusz.

8. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii, za złożone ofiary. W przyszłą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Rodziny p. p. Ewy Chudzińskiej i p. Hanny Jaworskiej.

9. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantom życzliwości ludzkiej.

10. W ubiegłym tygodniu Bóg odwołał z naszej parafii do wieczności:

ś.p. Jana Golubskiego lat 82

Wszystkich naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu prosząc dla nich o dar życia wiecznego. „Zdrowaś Maryjo…”; „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

Ks. Tomasz Rembelski

Proboszcz

XXIII Niedziela zwykła

1. W kalendarzu liturgicznym w piątek wsp. św. Jana Chryzostoma, w sobotę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

2. Diecezjalny Dzień Młodych w Skrzatuszu w sobotę 14.09.2019r. Uroczystość Odpustowa w niedzielę 15.09.2019r. Zapisy w zakrystii. Wyjazd w niedzielę o godz. 7:00 (20zł.)

3. Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na Sanktuarium w Skrzatuszu.

Dziś poświęcenie tornistrów i spotkanie z Rodzicami dzieci klas II po mszy św.

4. Biuro parafialne czynne w środy w godz. 1800-1900 i w sobotę od 1800-1900.

5. Zbiórka dla ministrantów i kandydatów w czwartek po mszy św. Zapraszam chłopców którzy chcieliby służyć do Mszy św.

6. W najbliższą sobotę na cmentarzu od godz. 8:00 będą trwały prace przy tworzonym lapidarium. Chętni jak zawsze mile widziani.

7. Wycieczka do Gdańska w sobotę 28.09.2019r. W programie: Westerplatte, Muzeum II wojny, Długi Targ i kościół mariacki, katedra w Oliwie. Koszt to 90zł. (autokar, wejście do muzeum, przewodnik, obiad, ubezp., miła atmosfera)

Zapisy do przyszłej niedzieli.

8. W przyszłą niedzielę po mszy św. spotkanie z Rodzicami dzieci klas III SP przygotowujących się do pierwszej komunii św.

9. Msza św. dziękczynna za plony 18.09.2019r. Godz. 17:00. Dożynki sołeckie 21.09.2019r.

10. Zachęcam do wcześniejszego zamawiania intencji Mszy Świętych. Przy wyjściu

z kościoła lub w zakrystii możemy nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

Są też kalendarze na nowy rok. Cena 12 zł.-dochód na Skrzatusz.

11. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii, za złożone ofiary. W przyszłą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Rodziny p. Sylwii Ogrodowczyk i p. Emilii Górz.

12. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantom życzliwości ludzkiej.

13. W ubiegłym tygodniu Bóg odwołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej

ś.p. Eugeniusza Ogrodowczyka lat 73

Wszystkich naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu prosząc dla nich o dar życia wiecznego. „Zdrowaś Maryjo…”; „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

Ks. Tomasz Rembelski Proboszcz

XXII Niedziela zwykła

1. Dziś przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się za ofiary i pokój na świecie. O godz. 14:00 zabiją dzwony we wszystkich kościołach w Polsce.

2. Msza święta w intencji dzieci i młodzieży na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego w naszej parafii, odbędzie się w czwartek 5 września o godz. 17:00. W Drzewianach Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego w piątek o godz. 18:30. Zapraszam dzieci, młodzież i rodziców. Od godz. 16:00 z racji pierwszego piątku miesiąca okazja do spowiedzi. W Drzewianach od g. 18:00.

3. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

4. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na Sanktuarium Diecezjalne w Skrzatuszu. Diecezjalna Pielgrzymka do Skrzatusza w niedzielę 15 września. Zapisy u ks. Proboszcza.

5. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16:45. Zapraszam. W czwartek adoracja od godz. 16:00 a w piątek przed mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia

6. Biuro parafialne czynne w środy w godz. 1800-1900 i w sobotę od 1800-1900.

7. Zbiórka dla ministrantów i kandydatów w czwartek po mszy św.

8. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od g 9:00. (zachęta)

9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniów klas pierwszych a po Mszy św. spotkanie dla rodziców uczniów kl. II

10. Zachęcam do wcześniejszego zamawiania intencji Mszy Świętych. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii możemy nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

11. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii. W przyszłą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Rodziny p. Dariusza Nytiacha i p. Wiesława Ciężkowskiego.

12. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantom życzliwości ludzkiej.

13. Wszystkich naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu prosząc dla nich o dar życia wiecznego. „Zdrowaś Maryjo…”; „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Krzysztof Robert Pyra, kaw., zam. Żydowo

Magdalena Anna Ciekańska, panna, zam. Żydowo zap. II

Ks. Tomasz Rembelski

Proboszcz

XXI Niedziela zwykła

1. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek Uroczystość N.M.P. Częstochowskiej, we wtorek wsp. Św. Moniki, w środę Św. Augustyna, w czwartek wsp. męczeństwa Jana Chrzciciela.

2. Biuro parafialne czynne w sobotę w godz. 1800-1900.

3. Stowarzyszenie Klub Abstynenta „Feniks” i wspólnota parafialna w Polanowie zapraszają na XVIII pielgrzymkę w intencji trzeźwości narodu w dniu 25.08.2019 r. Informacje na plakacie.

4. Zachęcam do wcześniejszego zamawiania intencji Mszy Świętych. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii możemy nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

5. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii. W przyszłą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Rodziny p. Mariana Zalas i p. Marleny Nowickiej.

6. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantom życzliwości ludzkiej.

7. Wszystkich naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu prosząc dla nich o dar życia wiecznego. „Zdrowaś Maryjo…”; „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Krzysztof Robert Pyra, kaw., zam. Żydowo

Magdalena Anna Ciekańska, panna, zam. Żydowo zap. I

ks. Tomasz Rembelski

Proboszcz

XX Niedziela zwykła

1. W kalendarzu liturgicznym we wtorek wsp. św. Bernarda, w środę św. Piusa X, papieża, w czwartek N.M.P. Królowej, w sobotę święto Bartłomieja Ap.

2. Dziś po Mszy świętej zbiórka do puszki na „Chleb św. Antoniego”.

3. Stowarzyszenie Klub Abstynenta „Feniks” i wspólnota parafialna w Polanowie zapraszają na XVIII pielgrzymkę w intencji trzeźwości narodu w dniu 25.08.2019 r. Informacje na plakacie.

4. W tym tygodniu nie będzie mszy św. do piątku włącznie. Kancelaria parafialna czynna w sobotę po mszy św.

5. Zachęcam do wcześniejszego zamawiania intencji Mszy Świętych. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii możemy nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Jest także miesięcznik rodzin katolickich Arka.

6. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii.

W przyszłą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Rodziny p. Arsyny Książek i p. Jadwigi Szymańskiej.

7. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantom życzliwości ludzkiej.

8. Wszystkich naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu prosząc dla nich o dar życia wiecznego. „Zdrowaś Maryjo…”; „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

Ks. Tomasz Rembelski

Proboszcz