Pielgrzymka: Górka Klasztorna – Niepokalanów – Warszawa

W dniach 26-28 maja 2017 r.. odbyła się Parafialna Pielgrzymka autokarowa do Górki Klasztornej, Niepokalanowa i Warszawy. Opiekunem i przewodnikiem był Ksiądz Proboszcz Tomasz Rembelski.

Pierwszym miejscem naszego pielgrzymowania było najstarsze w Polsce Sanktuarium Maryjne w Górce Klasztornej. Jest to miejsce szczególne, ponieważ to właśnie tu w 1979 r. Matka Boża objawiła się pasterzowi. Dzisiaj miejsce to jest znane z Cudownego Obrazu Matki Bożej Góreckiej oraz studzienki, w której woda z chwilą ukazania się Maryi nabrała cudownych właściwości. Opiekę nad sanktuarium od 1923 sprawują Misjonarze Świętej Rodziny.

Następnym etapem naszej pielgrzymki było Sanktuarium w Niepokalanowie. Wstąpiliśmy tam, by choć przez chwilę pokłonić się Matce Najświętszej Niepokalanej. Zwiedzilismy Muzeum Św. Maksymiliana Kolbego i posłuchalismy o historii życia Świętego.

Drugi dzień to pobyt w Warszawie. Nasze pielgrzymowanie rozpoczęliśmy od Kościoła pw. Św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu, gdzie pomodliliśmy sie przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki i zwiedziliśmy Muzeum poświęcone jego osobie. Zwiedziliśmy również Muzeum Powstania Warszawskiego, którego multimedialna ekspozycja przedstawia walkę i codzienność powstania na tle okupacji.

Będąc w Warszawie nie mogliśmy nie zobaczyć innych miejsc tak ważnych dla nas Polaków, a więc Stare Miasto, Plac Marszałka Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki a także Pałac Kultury i Nauki.

Ostatni dzień spędziliśmy również w Warszawie, gdzie po porannym spacerze przy Pałacu w Wilanowie udaliśmy się do Kościoła p.w. Opatrzności Bożej. Na koniec nasza grupa pielgrzymkowa udała się na teren Cmentarza Powstańców Warszawy przed Pomnik Poległych Niepokonanych, gdzie zapaliliśmy znicz i w krótkiej modlitwie oddaliśmy hołd tysiącom Polaków zamordowanych przez Niemców podczas powstania warszawskiego w sierpniu i wrześniu 1944 r.