Parafialny wyjazd do Gdańska 28.09.2019 r.

Parafialny wyjazd do Gdańska 28 września 2019 r. rozpoczęliśmy od zwiedzania Westerplatte, gdzie wybuchła II wojna światowa. Obecnie, jest to przede wszystkim miejsce pamięci o prawdziwych bohaterach, którzy w niej walczyli.

Następnie odkrywaliśmy piękno i tajemnice dawnego opactwa cystersów w Oliwie, podziwiając niezwykłą architekturę bazyliki i uroki otaczającego ją parku. Mięliśmy również okazję usłyszeć niepowtarzalne brzmienie oliwskich organów, uczestnicząc w dwudziestominutowym koncercie.

Na planie naszego zwiedzania nie mogło zabraknąć Starego Miasta z jego niezwykłymi zabytkami i „Koroną Gdańska” – Konkatedralną Bazyliką Mariacką – największą w Europie świątynią wybudowana z cegły, której potężne mury dominują w panoramie miasta. W Bazylice Mariackiej zakończyliśmy naszą wycieczko-pielgrzymkę uroczystą Mszą Świętą.