Pielgrzymka Rowerowa na Św. Górę Polanowską 2017

13 maja 2017 r. dwudziestoosobowa grupa dzieci, młodzieży i dorosłych z naszej parafii odpowiedziała na zaproszenie Księdza Proboszcza do wspólnej modlitwy podczas pielgrzymki rowerowej z Żydowa na św. Górę Polanowską. Dzień nie był przypadkowy, ponieważ datowała go 100 rocznica Objawień Fatimskich. Ok.godziny 10.00, po wspólnej modlitwie w Kościele Parafialnym, zawierzając nasze intencje Matce Bożej Fatimskiej wyruszyliśmy w drogę. Trasa wiodła nasypem starej kolejki wąskotorowej, dlatego po drodze mieliśmy okazję odwiedzić najstarszy w naszej parafii kościół filialny w Chociminie pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Na św. Górze Polanowskiej ze swoistą dla siebie serdecznością, naszą grupę pielgrzymkową powitał ojciec Janusz, który przybliżył nam historię tego niezwykłego miejsca i obecnego kościoła.
Tam też mogliśmy ukoić nasze zmęczenie przy gorącej herbacie i smażonych kiełbaskach.