Uroczystość Trójcy Najświętszej

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy ona czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

2. We wtorek o 18.00 odbędzie się próba sypania kwiatów przed Bożym Ciałem. Zapraszam dzieci do włączenia się w przygotowanie Uroczystości.

3. W środę zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św.

w Żydowie o godz. 7:45 a w Drzewianach o godz. 9:15.

Okazja do spowiedzi przed mszą św.

4. W środę o godz. 19:00 na plebanii spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

5. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze święte będą odprawione w następującym porządku: o godz. 9.00 Msza święta z procesją Bożego Ciała w Drzewianach; o godz. 12.00 Msza święta z procesją Bożego Ciała w Żydowie. ( w Żydowie I ołtarz przy starej szkole; II ołtarz przy kapliczce na Miastko; III na placu przy świetlicy (stara remiza); IV ołtarz przy nowej remizie. Następnie wszyscy wracamy do kościoła gdzie jest zakończenie procesji. Dziewczynki z klas I, II, III oraz młodsze zapraszam do sypania kwiatków.

6. Przez okres oktawy Bożego Ciała aż do Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszy świętej procesja eucharystyczna wokół kościoła.

7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszki na kształcenie w diecezji i KUL.

8. Jest do nabycia kolejny numer „Gościa Niedzielnego”. Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej. Zachęcam do zamawiania intencji Mszy Świętych.

9. Bardzo serdecznie dziękuję za złożone ofiary, posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii. W przyszłą sobotę proszę o posprzątanie kościoła rodziny:

p. Anety Klimas i p. Mileny Klimas

10. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantom, życzliwości ludzkiej.

11. W ubiegłym tygodniu Bóg odwołał do wieczności z naszej parafii

ś. p. Mariana Poboży lat 84

Wszystkich naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu prosząc dla nich o dar życia wiecznego. „Zdrowaś Maryjo…”; „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.