Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy ona czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Biały tydzień od wtorku do soboty włącznie.

2. We wtorek o 18.00 odbędzie się próba sypania kwiatów przed Bożym Ciałem. Zapraszam dzieci do włączenia się w przygotowanie Uroczystości.

3. We wtorek po mszy św. spotkanie z Rodzicami dzieci wyjeżdżających w góry w pierwszym tygodniu wakacji.

4. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze święte będą odprawione w następującym porządku: o godz. 9.00 Msza święta z procesją Bożego Ciała w Drzewianach; o godz. 12.00 Msza święta z procesją Bożego Ciała w Żydowie. ( w Żydowie I ołtarz przy starej szkole; II ołtarz przy kapliczce na Miastko; III na placu przy świetlicy (stara remiza); IV ołtarz przy nowej remizie. Następnie wszyscy wracamy do kościoła gdzie jest zakończenie procesji. Dziewczynki z klas I, II, III oraz młodsze zapraszam do sypania kwiatków.

5. Przez okres oktawy Bożego Ciała aż do Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszy świętej procesja eucharystyczna wokół kościoła.

6. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy piątek i sobotę miesiąca. Odwiedziny chorych wyjątkowo w piątek od godz. 9:00 a spowiedź od 16:00.

Nabożeństwo czerwcowe po mszy św wieczornej.

7. Jest do nabycia kolejny numer „Gościa Niedzielnego”. Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej. Zachęcam do zamawiania intencji Mszy Świętych.

8. Bardzo serdecznie dziękuję za złożone ofiary, posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii. W przyszłą sobotę proszę o posprzątanie kościoła rodziny:

p. Danuty Polechońskiej, p. Urszuli Nowak i p. Elżbiety Troszyńskiej

9. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantom, życzliwości ludzkiej.

10. Wszystkich naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu prosząc dla nich o dar życia wiecznego. „Zdrowaś Maryjo…”; „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.