V Niedziela WIELKANOCNA – Ogłoszenia Duszpasterskie 10.05.2020 r.

Wskazania obowiązujące od poniedziałku po Niedzieli Miłosierdzia 20 kwietnia br., aż do odwołania.

1) EUCHARYSTIA

– Przypominam, że w dalszym ciągu aktualna jest dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Serdecznie zachęcamy wiernych do duchowej łączności z Mszami św. i nabożeństwami, transmitowanymi za pośrednictwem telewizji, radia i internetu.
– Po wyliczeniu powierzchni naszej świątyni (wskazania prawne: 1 osoba na 15 m 2 , odstęp miedzy osobami 2m. Przelicznik ten nie dotyczy tylko i wyłącznie księży, a zatem przy tych obliczeniach należy uwzględnić również wszystkich posługujących
PODCZAS LITURGII. WEWNĄTRZ NASZEJ ŚWIĄTYNI MOŻE BRAĆ UDZIAŁ 13 OSÓB: 10 w ławkach – miejscach oznaczonych i 3 na balkonie – miejsca oznaczone. Podczas nabożeństw jesteśmy w maseczkach ochronnych, lub częściach garderoby osłaniających nos i usta, oprócz księdza, który sprawuje nabożeństwo.
– Inne informacje umieszczone są we wcześniejszych ogłoszeniach parafialnych.

2) SAKRAMENT POKUTY

MOŻNA PRZYSTĄPIĆ PO WCZEŚNIEJSZYM INDYWIDUALNYM UMÓWIENIU TELEFONICZNYM Z KSIĘDZEM. OSOBY CHĘTNE DO PRZYJECIA KOMUNI ŚW. POZA MSZĄ ŚWIĘTĄ PROSZONĘ SĄ TEŻ O ZGŁOSZENIE SIĘ WCZEŚNIEJSZE – TELEFONICZNE – DO KSIĘDZA.

 

1. DZIŚ W V NIEDZIELĘ WIELKANOCY kończymy kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele, w przyszłą niedzielę rozpoczną się dawne Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje. Prośmy o właściwą pogodę dla rolników by nie zabrakło nam chleba powszedniego.

2. W tym tygodniu liturgicznym 13.05 w środę przypada wspomnienie NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY Z FATIMY. 14. 05. czwartek – święto MACIEJA AP. 16.05. sobota – święto św. ANDRZEJA BOBOLI PATRONA POLSKI. W maju tradycyjnie przyzywamy wstawiennictwa Naj. Maryi Panny w litanii loretańskiej, codziennie przed Mszą św., choć nie w pełni zgromadzonej wspólnocie parafii wokół ołtarza Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego to jednak to piękne nabożeństwo możemy odprawiać ze względu na ograniczenia w naszych domach.

3. Do ustania epidemii i zniesienia restrykcji, Msze św. odprawiane tylko w kościele parafialnym w Żydowie i
– DRZEWIANACH (13 OSÓB W MIEJSCACH OZNACZONYCH) : SOBOTA GODZINA 16.00 – INTENCJA Z NIEDZIELI. (ZAPISY NA MSZĘ ŚW. U PANI W SKLEPIE).
– W ŻYDOWIE:
– NIEDZIELA: o godzinie: 8.30 – intencja z Chocimina 10.00 – intencja z Żydowa 11.30 – intencja Z Gołogóry (jeżeli były wcześniej przyjęte). O 12.30 – Msza św. dodatkowa gdy będą na Nią osoby chętne.
– Na MSZY ŚW. W NASZYM KOŚCIELE MOŻE BRAĆ UDZIAŁ JEDNOCZESNIE 13 WIERNYCH.
Od wtorku do piątku Msza św. w kościele parafialnym z udziałem wiernych (13 osób) o 16.00 w intencjach zamówionych, poprzedzona adoracją Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwem. Łączmy się duchowo z tymi wydarzeniami liturgicznymi naszej parafii.

Osoby chętne do udziału we Mszy świętej:

– w sobotę o 18.00 i na poszczególnych Mszach w niedzielę proszone są o pozostawienie takiej informacji u Pana Grzegorza Chudzińskiego,
– a osoby chętne do uczestnictwa we Mszy św. w tygodniu od wtorku do piątku o 16.00 u Pani Haliny Starczewskiej.

Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, Wszystkim w codziennych obowiązkach Bóg, niech hojnie błogosławi, a nasi patronowie i Matka Boża Niepokalanie Poczęta wypraszają potrzebne łaski.
Módlmy się o jak najszybszą możliwość uczestniczenia fizycznego we wspomnieniu wydarzeń paschalnych uobecnianych w każdej codziennej Eucharystii. Szczęść Boże w świętowaniu i pracy.

Ks. Robert Gromek – proboszcz.