VII Niedziela WIELKANOCNA – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 24.05.2020 r.

Wskazania obowiązujące od poniedziałku po Niedzieli Miłosierdzia 20 kwietnia br., aż do odwołania.

1) EUCHARYSTIA

– Przypominam, że w dalszym ciągu aktualna jest dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Serdecznie zachęcamy wiernych do duchowej łączności z Mszami św. i nabożeństwami, transmitowanymi za pośrednictwem telewizji, radia i internetu.
– Po wyliczeniu powierzchni naszej świątyni po zmianach obowiązujących od dziś (wskazania prawne: 1 osoba na10 m 2 , odstęp miedzy osobami 2m. Przelicznik ten nie dotyczy tylko i wyłącznie księży, a zatem przy tych obliczeniach należy uwzględnić również wszystkich posługujących PODCZAS LITURGII. WEWNĄTRZ NASZEJ ŚWIĄTYNI MOŻE BRAĆ UDZIAŁ 19 OSÓB: 15 w ławkach – miejscach oznaczonych i 4 na balkonie – miejsca oznaczone.
Podczas nabożeństw jesteśmy w maseczkach ochronnych, lub częściach garderoby osłaniających nos i usta, oprócz księdza, który sprawuje nabożeństwo.
– Inne informacje umieszczone są we wcześniejszych ogłoszeniach parafialnych.

2) SAKRAMENT POKUTY
MOŻNA PRZYSTĄPIĆ PO WCZEŚNIEJSZYM INDYWIDUALNYM UMÓWIENIU TELEFONICZNYM Z KSIĘDZEM.
OSOBY CHĘTNE DO PRZYJĘCIA KOMUNII ŚW. POZA MSZĄ ŚWIĘTĄ PROSZONE SĄ TEŻ O ZGŁOSZENIE SIĘ WCZEŚNIEJSZE – TELEFONICZNE – DO KSIĘDZA.

1. DZIŚ W VII NIEDZIELĘ WIELKANOCY obchodzimy uroczystość WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 40 dni po Zmartwychwstaniu Chrystusa. Tym samym w Kościele wyznajemy wiarę, że Jezus Chrystus po swojej męce, która przyniosła światu odkupienie, zasiada po prawicy Boga Ojca, jednocześnie wynosząc naturę człowieka do godności nieba.
W tym tygodniu liturgicznym we wtorek 26.05. WSP. Św. Filipa Nerii, w piątek WSP. Św. Urszuli Leduchowskiej. Trwa NOWENNA PRZED UROCZYSTOŚCIĄ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. W przyszłą niedzielę UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, która kończy okres wielkanocny. Przypominam o obowiązku wypełnienia Komunii św. w wielkanocnej – zostały tylko dwa tygodnie. Od tego obowiązku dyspensy nie ma.

2. W maju tradycyjnie przyzywamy wstawiennictwa Naj. Maryi Panny w Litanii Loretańskiej, codziennie przed Mszą św., choć nie w pełni zgromadzonej wspólnocie parafii wokół ołtarza Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego to jednak to piękne nabożeństwo możemy odprawiać ze względu na ograniczenia w naszych domach.
W poniedziałek pamiętajmy o bp. seniorze Tadeuszu Werno, w tym dniu przypada 45 rocznica święceń bp. Niech ten dzień będzie dla nas dniem dziękczynienia za Jego długoletnią posługę w Kościele Diecejalnym.

3. Do ustania epidemii i zniesienia restrykcji, Msze św. odprawiane tylko w kościele parafialnym w:
– DRZEWIANACH (19 OSÓB W MIEJSCACH OZNACZONYCH) : SOBOTA GODZINA 16.00 – INTENCJA Z NIEDZIELI. (ZAPISY NA MSZĘ ŚW. U PANI W SKLEPIE).
– W ŻYDOWIE:
– NIEDZIELA: o godzinie: 8.30 – intencja z Chocimina 10.00 – intencja z Żydowa 11.30 – intencja Z Gołogóry (jeżeli były wcześniej przyjęte). O 12.30 – Msza św. dodatkowa gdy będą na Nią osoby chętne.
– Na MSZY ŚW. W NASZYM KOŚCIELE MOŻE BRAĆ UDZIAŁ JEDNOCZEŚNIE 19 WIERNYCH.

 

Od wtorku do piątku Msza św. w kościele parafialnym z udziałem wiernych (19 osób) o 16.00 w intencjach zamówionych, poprzedzona adoracją Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwem. Łączmy się duchowo z tymi wydarzeniami liturgicznymi naszej parafii.

Osoby chętne do udziału we Mszy świętej:

– w sobotę o 18.00 i na poszczególnych Mszach w niedzielę proszone są o pozostawienie takiej informacji u Pana Grzegorza Chudzińskiego,
– a osoby chętne do uczestnictwa we Mszy św. w tygodniu od wtorku do piątku o 16.00 u Pani Haliny Starczewskiej.

Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, Wszystkim w codziennych obowiązkach Bóg, niech hojnie błogosławi, a nasi patronowie i Matka Boża Niepokalanie Poczęta wypraszają potrzebne łaski.
Módlmy się o jak najszybszą możliwość uczestniczenia fizycznego we wspomnieniu wydarzeń paschalnych uobecnianych w każdej codziennej Eucharystii. Szczęść Boże w świętowaniu i pracy.

Ks. Robert Gromek – proboszcz.