VII Niedziela Zwykła Ogłoszenia Duszpasterskie 23.02.2020 r.

1. W kalendarzu liturgicznym: W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły osoby które ukończyły 18 lat a nie przekroczyły 60 rok życia. Post polega na zjedzeniu jednego posiłku podczas dnia do syta i dwóch lekkich, w czas postu chodzi także wstrzemięźliwość (powstrzymanie się) od spożywania pokarmów mięsnych (post jakościowy) obowiązuje on wszystkich od 14 roku życia do śmierci. Msza św. z obrzędem posypania głów popiołem w Drzewianach o 16.00 w Żydowie 0 18.00.
2. Nabożeństwa Wielkiego Postu w:
NIEDZIELE – GORZKIE ŻALE po Mszy św. we wszystkich kościołach. W kościele parafialnym po Mszy o godz. 10.00
W PIĄTEK – w kościołach filialnych według zwyczaju, w kościele parafialnym w Żydowie po Mszy św. o 16.00 ( w okolicach 16.30)
3. W tym tygodniu Msza św. w Żydowie o 16.00. Możliwość skorzystania ze spowiedzi przed Mszą św. W sobotę Msza św. o godzinie 18.00.
4. Msza św. od wtorku do piątku o godzinie 16.00 do momentu, aż będzie jaśniej w okolicach godzinny 18.00. A wówczas powrócimy do odprawiania Mszy św. o godzinie 17.00
5. Kancelaria czynna: WTOREK od 8.00 do 9.00 i PIĄTEK od 17.00 do 18.00.
6. Zachęcam do wcześniejszego zamawiania Mszy świętych.
7. (W Drzewianach). Od niedzieli 3. 02.2029 o godz. 13.00.
8. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy w trzecią niedzielę Wielkiego Postu (15.03.2020 r.). Trwać będą do środy włącznie.
9. W GN polecamy: O sensie wielkopostnych umartwień oraz o tym, co papież Franciszek napisał w swojej nowej adhortacji. Przy wyjściu z Kościoła wyłożone są GN, proszę osoby chętne do czytania o zabranie gazet a potem o przekazanie innym.
10. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE I:
Mikołaj Wisłodzki – zamieszkały Żydowo; Dominika Dębrowska – zamieszkała Bydgoszcz.
11. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, Wszystkim w codziennych obowiązkach Bóg, niech hojnie błogosławi, a nasi patronowie i Matka Boża Niepokalanie Poczęta wypraszają potrzebne łaski. Szczęść Boże.

Ks. Robert Gromek – proboszcz