VIII Niedziela zwykła

1. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post

2. W Środę Popielcową Msze święte z posypaniem głów popiołem w

Drzewianach o godz. 16.00; w Żydowie o godz. 17.00.

W Chociminie i Gołogórze nie będzie posypanie głów popiołem na niedzielnej Mszy świętej.

3. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. w sobotę o godz. 12.00

4. W czasie Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa wielkopostne:

W piątki Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:, w Żydowie o 16.30,w Drzewianach o godz. 18.00 Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele wielkiego postu o godz. 15.00 w Żydowie. Zbierane ofiary będą przeznaczone na kwiaty do Bożego grobu.

5. Jest do nabycia kolejny numer „Gościa Niedzielnego”. Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej.

6. Zachęcam do wcześniejszego zamawiania intencji Mszy Świętych.

7. Uroczyste 60-lecie naszej parafii będziemy obchodzić 9 czerwca (Zielone Świątki), zostanie ufundowany przez parafian Krzyż misyjny przy kościele. W związku z tym pragnę zapowiedzieć „cichą tacę” w każdą drugą niedzielę miesiąca. To już przyszła niedziela!

8. W związku z decyzją Burmistrza i Rady Miejskiej w Polanowie o podwyższeniu opłat za gospodarowanie odpadami (ponad 100%), opłata za wywóz śmieci z cm. Par. wynosi 520/m-c. W związku z powyższym Proboszcz wraz z Radą Parafialną zadecydowali o wprowadzeniu do Regulaminu Cmentarza opłaty śmieciowej w wysokości 20 zł na rok (1,66 m-c) płatnej u proboszcza lub przedstawiciela RP do końca I kwartału.

9. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii. W przyszłą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Rodziny p. Jarosława Smal i p. Marka Białowąsa

10. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantom życzliwości ludzkiej.

11. Wszystkich naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu prosząc dla nich o dar życia wiecznego. „Zdrowaś Maryjo…”; „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

Ks. Tomasz Rembelski- Proboszcz