XII Festyn Parafialny w Żydowie już za nami

16 lipca 2016 roku w Żydowie na placu przy remizie strażackiej, już po raz dwunasty odbył się Festyn Parafialny, zorganizowany przez Proboszcza ks. Tomasza Rembelskiego, Radę Parafialną i działający przy parafii Caritas.
Organizatorzy imprezy jak każdego roku, zaoferowali wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Były występy przedszkolaków, lokalnych zespołów śpiewaczych i ludowych, liczne konkursy i licytacje. Na najmłodszych czekały dmuchane zjeżdżalnie, euro-bungee, kule wodne i konne przejażdżki. Nie zabrakło również loterii fantowej, w której każdy zakupiony los był nagradzany a dodatkowo brał udział w losowaniu głównej nagrody, którą była pilarka spalinowa. Pachnące stoiska kulinarne zachęcały do kupowania domowych specjałów, grillowanych potraw i przepysznych wypieków.

Zaproszenie na festyn przyjął m. in. Burmistrz Polanowa pan Grzegorz Lipski, który życzył wszystkim uczestnikom wspaniałej zabawy. Imprezę jak co roku prowadziła pani Elżbieta Sekuła, na co dzień dyrektor Przedszkola Gminnego w Polanowie, w towarzystwie dwóch zabawnych clownów Jacka i Agatki.

Festyn Parafialny w Żydowie bez wątpienia jest jedną z bardziej wyczekiwanych wakacyjnych imprez w gminie Polanów o czym może świadczyć rosnąca z roku na rok frekwencja. Miła i „sąsiedzka” atmosfera przyciąga już nie tylko stałych bywalców ale również mieszkańców z całej gminy, powiatu a nawet z odległych zakątków Polski.

Po oficjalnej części festynu uczestnicy bawili się do późnych godzin nocnych przy muzyce Wiesława i Sylwi Lebioda.

Zebrane podczas festynu pieniądze zostaną przeznaczone na remont przykościelnej dzwonnicy.