XII niedziela zwykła 21.06.2020 r. Ogłoszenia Duszpasterskie

Wskazania obowiązujące od 30 maja br., aż do odwołania.

1) EUCHARYSTIA

  • Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. została z dniem 01.06 br. COFNIĘTA ze względu na decyzję rządu ogłoszoną 27.05.2020 r. dotyczącą zniesienia limitu uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach, co daje możliwość uczestnictwa chętnym w liturgii bez ograniczeń liczebnych. Czekamy na wskazania dotyczące zachowania dystansu. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele.
  • DYSPENSA OD UCZESTNICTWA W NIEDZIELNEJ MSZY ŚW. DOTYCZY TYLKO osób w:
    – podeszłym wieku
    – z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.)
    – oraz osób, które czują trudny do pokonania lęk przed zarażeniem.
  • Inne informacje umieszczone są we wcześniejszych ogłoszeniach parafialnych.

2) SAKRAMENT POKUTY

MOŻNA PRZYSTĄPIĆ PO WCZEŚNIEJSZYM INDYWIDUALNYM UMÓWIENIU TELEFONICZNYM Z KSIĘDZEM.

1. W tym tygodniu liturgicznym w środa – Uroczystość NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA
2. W maju tradycyjnie przyzywaliśmy wstawiennictwa Naj. Maryi Panny w Litanii Loretańskiej, codziennie przed Mszą św., w czerwcu natomiast zwracamy się do naszego Pana przepełnionego miłością do nas, ku Jego sercu przebitemu na krzyżu w Litanii do Serca P. Jezusa, codziennie przed Mszą św.
3. Msze święte w ciągu tygodnia odprawiane od wtorku do piątku o 17.00, w sobotę o 18.00. W niedziele według stałego porządku: 8.30 – CHOCIMINO / 10.00 – ŻYDOWO / 11.30 – GOŁOGÓRA / 13.00 – DRZEWIANY.
4. Po Mszach św. zbiórka do puszek na kształcenie w diecezji oraz KUL.
5. W czwartek po Mszy św. zapraszam na spotkanie do kościoła w Żydowie Żywy Różaniec.
6. W piątek 26.06.2020 zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Choć w tym roku trochę inne bo w kontekście pandemii to jednak nie zapominajmy o dziękczynieniu za miniony czas edukacji 2019/20 szczególnie podczas Mszy św.
7. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, Wszystkim w codziennych obowiązkach Bóg, niech hojnie błogosławi, a nasi patronowie i Matka Boża Niepokalanie Poczęta wypraszają potrzebne łaski.

Ks. Robert Gromek – proboszcz