XIV niedziela zwykła 05.07.2020 r.

Wskazania obowiązujące od 30 maja br., aż do odwołania.

•  Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. została z dniem 01.06 br. COFNIĘTA ze względu na decyzję rządu ogłoszoną 27.05.2020 r. dotyczącą zniesienia limitu uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach, co daje możliwość uczestnictwa chętnym w liturgii bez ograniczeń liczebnych. Czekamy na wskazania dotyczące zachowania dystansu. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele.
  • DYSPENSA OD UCZESTNICTWA W NIEDZIELNEJ MSZY ŚW. DOTYCZY TYLKO osób w:
    – podeszłym wieku
    – z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.)
    – oraz osób, które czują trudny do pokonania lęk przed zarażeniem.
  • Inne informacje umieszczone są we wcześniejszych ogłoszeniach parafialnych.

MOŻNA PRZYSTĄPIĆ PO WCZEŚNIEJSZYM INDYWIDUALNYM UMÓWIENIU Z KSIĘDZEM – spowiedź w zakrystii przed Mszą św.

1. W tym tygodniu liturgicznym w poniedziałek – bł. Marii Teresy Leduchowskiej. W środę – WSP. Jana z Dukli – prezbitera / sobota – święto Benedykta, opata patrona Europy.
2. Rozpoczął się czas wakacji, odpoczynku, urlopów, rodzinnych wyjazdów. Nie zapominajmy jednak, że wakacje nie są czasem „wakacji od Pana Boga i niedzielnej Mszy św.”
3. Codziennie przed Mszą św., w czerwcu zwracamy się do naszego Pana przepełnionego miłością do nas, ku Jego sercu przebitemu na krzyżu w Litanii do Serca P. Jezusa, zakończenie nabożeństw czerwcowych we wtorek 30.06. Od środy codziennie przed Mszą św. zapraszam na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i wspólny różaniec pół godziny przed Mszą św.
4. Msze święte w ciągu tygodnia odprawiane są od wtorku do piątku o 17.00, w sobotę o 18.00. W niedziele według stałego porządku:
8.30 – CHOCIMINO / 10.00 – ŻYDOWO /
11.30 – GOŁOGÓRA / 13.00 – DRZEWIANY.
5. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, Wszystkim w codziennych obowiązkach Bóg, niech hojnie błogosławi, a nasi patronowie i Matka Boża Niepokalanie Poczęta wypraszają potrzebne łaski.