XV niedziela zwykła 12.07.2020 r.

Wskazania obowiązujące od 30 maja br., aż do odwołania.

• Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. została z dniem 01.06 br. COFNIĘTA ze względu na decyzję rządu ogłoszoną 27.05.2020 r. dotyczącą zniesienia limitu uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach, co daje możliwość uczestnictwa chętnym w liturgii bez ograniczeń liczebnych. Czekamy na wskazania dotyczące zachowania dystansu. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele.
  • DYSPENSA OD UCZESTNICTWA W NIEDZIELNEJ MSZY ŚW. DOTYCZY TYLKO osób w:
    – podeszłym wieku
    – z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.)
    – oraz osób, które czują trudny do pokonania lęk przed zarażeniem.
  • Inne informacje umieszczone są we wcześniejszych ogłoszeniach parafialnych.

MOŻNA PRZYSTĄPIĆ PO WCZEŚNIEJSZYM INDYWIDUALNYM UMÓWIENIU Z KSIĘDZEM – spowiedź w zakrystii przed Mszą św.

1. W tym tygodniu liturgicznym w poniedziałek – św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. W środę – WSP. Św. Bonawentury bp. i D.K. / czwartek – N. M: Panny z Góry Karmel.
2. Rozpoczął się czas wakacji, odpoczynku, urlopów, rodzinnych wyjazdów. Nie zapominajmy jednak, że wakacje nie są czasem „wakacji od Pana Boga i niedzielnej Mszy św.”
3. W naszej Diecezji rozpoczęła się PEREGRYNACJA RELIKWII BŁ. HANNY CHRZANOWSKIEJ, polskiej pielęgniarki, prekursorki pielęgniarstwa domowego i parafialnego.
W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną obecność Bł. Hanny pośród Pracowników Służby Zdrowia w naszych placówkach medycznych jest dla nas niezwykłym darem. Bł Hanna miała zawitać do naszego DPS. Niemniej jednak reżim sanitarny domagał się, aby PEREGRYNACJA odbyła się jedynie w naszym kościele parafialnym dlatego 22.07.2020 (środa) w naszej parafii gościć będziemy relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej Przebieg peregrynacji
podam w przyszłą niedzielę.
4. Codziennie od wtorku przed Mszą św. zapraszam na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i wspólny różaniec pół godziny przed Mszą św.
5. Msze święte w ciągu tygodnia odprawiane są od wtorku do piątku o 17.00, w sobotę o 18.00.
W niedziele według stałego porządku:
8.30 – CHOCIMINO
10.00 – ŻYDOWO
11.30 – GOŁOGÓRA
13.00 – DRZEWIANY
6. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, Wszystkim w codziennych obowiązkach Bóg, niech
hojnie błogosławi, a nasi patronowie i Matka Boża Niepokalanie Poczęta wypraszają potrzebne
łaski.