XVI niedziela zwykła 19.07.2020 r.

Wskazania obowiązujące od 30 maja br., aż do odwołania.

1) EUCHARYSTIA

 • Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. została z dniem 01.06 br. COFNIĘTA ze względu na decyzję rządu ogłoszoną 27.05.2020 r. dotyczącą zniesienia limitu uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach, co daje możliwość uczestnictwa chętnym w liturgii bez ograniczeń liczebnych. Czekamy na wskazania dotyczące zachowania dystansu. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele.
 • DYSPENSA OD UCZESTNICTWA W NIEDZIELNEJ MSZY ŚW. DOTYCZY TYLKO osób w:
  – podeszłym wieku
  – z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.)
  – oraz osób, które czują trudny do pokonania lęk przed zarażeniem.
 • Inne informacje umieszczone są we wcześniejszych ogłoszeniach parafialnych.

2) SAKRAMENT POKUTY

MOŻNA PRZYSTĄPIĆ PO WCZEŚNIEJSZYM INDYWIDUALNYM UMÓWIENIU Z KSIĘDZEM – spowiedź w zakrystii przed Mszą św.

 1. W tym tygodniu liturgicznym w środę –Św. św. Marii Magdaleny. / czwartek – św. św. Brygidy zakonnicy. / piątek WSP. Św. Kingi. / Sobota – św. św. Jakuba Ap. i św. Krzysztofa – patrona kierowców, po Mszy św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych.
  2. Rozpoczął się czas wakacji, odpoczynku, urlopów, rodzinnych wyjazdów. Nie zapominajmy jednak, że wakacje nie są czasem „wakacji od Pana Boga i niedzielnej Mszy św.”
  3. W naszej Diecezji rozpoczęła się PEREGRYNACJA RELIKWII BŁ. HANNY CHRZANOWSKIEJ, polskiej pielęgniarki, prekursorki pielęgniarstwa domowego i parafialnego.
  W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną obecność Bł. Hanny pośród Pracowników Służby Zdrowia w naszych placówkach medycznych jest dla nas niezwykłym darem. Bł Hanna miała zawitać do naszego DPS. Niemniej jednak reżim sanitarny domagał się, aby PEREGRYNACJA odbyła się jedynie w naszym kościele parafialnym dlatego 22.07.2020 (środa) do naszej parafii przybędą relikwie. Natomiast główne uroczystości rozpoczną się 23.07 – czwartek o godzinie 16.00 przywitanie relikwii i nabożeństwo do bł. Hanny, o 17.00 Msza św. z pożegnaniem relikwii. Osoby chętne do prywatnego nabożeństwa będą mogły to uczynić przez cały dzień 23.07 do godziny 16.00 (czwartek) – biorąc klucz ze sklepu.
  4. Codziennie od wtorku przed Mszą św. zapraszam na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i wspólny różaniec pół godziny przed Mszą św.
  5. Msze święte w ciągu tygodnia odprawiane są od wtorku do piątku o 17.00, w sobotę o 18.00. W niedziele według stałego porządku:
  8.30 – CHOCIMINO
  10.00 – ŻYDOWO
  11.30 – GOŁOGÓRA /
  13.00 – DRZEWIANY.
  6. W przyszłą niedzielę taca zbierana jest na KUL i kształcenie w diecezji.
  7. Do sprzątania kościoła w maseczkach zapraszamy p. Białowąs Marek i Smal Jarosław.
  8. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, Wszystkim w codziennych obowiązkach Bóg, niech hojnie błogosławi, a nasi patronowie i Matka Boża Niepokalanie Poczęta wypraszają potrzebne łaski.
  Ks. Robert Gromek – proboszcz.