XXII Niedziela zwykła

1. Dziś przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się za ofiary i pokój na świecie. O godz. 14:00 zabiją dzwony we wszystkich kościołach w Polsce.

2. Msza święta w intencji dzieci i młodzieży na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego w naszej parafii, odbędzie się w czwartek 5 września o godz. 17:00. W Drzewianach Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego w piątek o godz. 18:30. Zapraszam dzieci, młodzież i rodziców. Od godz. 16:00 z racji pierwszego piątku miesiąca okazja do spowiedzi. W Drzewianach od g. 18:00.

3. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

4. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na Sanktuarium Diecezjalne w Skrzatuszu. Diecezjalna Pielgrzymka do Skrzatusza w niedzielę 15 września. Zapisy u ks. Proboszcza.

5. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16:45. Zapraszam. W czwartek adoracja od godz. 16:00 a w piątek przed mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia

6. Biuro parafialne czynne w środy w godz. 1800-1900 i w sobotę od 1800-1900.

7. Zbiórka dla ministrantów i kandydatów w czwartek po mszy św.

8. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od g 9:00. (zachęta)

9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniów klas pierwszych a po Mszy św. spotkanie dla rodziców uczniów kl. II

10. Zachęcam do wcześniejszego zamawiania intencji Mszy Świętych. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii możemy nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

11. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii. W przyszłą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Rodziny p. Dariusza Nytiacha i p. Wiesława Ciężkowskiego.

12. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantom życzliwości ludzkiej.

13. Wszystkich naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu prosząc dla nich o dar życia wiecznego. „Zdrowaś Maryjo…”; „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Krzysztof Robert Pyra, kaw., zam. Żydowo

Magdalena Anna Ciekańska, panna, zam. Żydowo zap. II

Ks. Tomasz Rembelski

Proboszcz