XXIII Niedziela zwykła

1. W kalendarzu liturgicznym w piątek wsp. św. Jana Chryzostoma, w sobotę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

2. Diecezjalny Dzień Młodych w Skrzatuszu w sobotę 14.09.2019r. Uroczystość Odpustowa w niedzielę 15.09.2019r. Zapisy w zakrystii. Wyjazd w niedzielę o godz. 7:00 (20zł.)

3. Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na Sanktuarium w Skrzatuszu.

Dziś poświęcenie tornistrów i spotkanie z Rodzicami dzieci klas II po mszy św.

4. Biuro parafialne czynne w środy w godz. 1800-1900 i w sobotę od 1800-1900.

5. Zbiórka dla ministrantów i kandydatów w czwartek po mszy św. Zapraszam chłopców którzy chcieliby służyć do Mszy św.

6. W najbliższą sobotę na cmentarzu od godz. 8:00 będą trwały prace przy tworzonym lapidarium. Chętni jak zawsze mile widziani.

7. Wycieczka do Gdańska w sobotę 28.09.2019r. W programie: Westerplatte, Muzeum II wojny, Długi Targ i kościół mariacki, katedra w Oliwie. Koszt to 90zł. (autokar, wejście do muzeum, przewodnik, obiad, ubezp., miła atmosfera)

Zapisy do przyszłej niedzieli.

8. W przyszłą niedzielę po mszy św. spotkanie z Rodzicami dzieci klas III SP przygotowujących się do pierwszej komunii św.

9. Msza św. dziękczynna za plony 18.09.2019r. Godz. 17:00. Dożynki sołeckie 21.09.2019r.

10. Zachęcam do wcześniejszego zamawiania intencji Mszy Świętych. Przy wyjściu

z kościoła lub w zakrystii możemy nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

Są też kalendarze na nowy rok. Cena 12 zł.-dochód na Skrzatusz.

11. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii, za złożone ofiary. W przyszłą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Rodziny p. Sylwii Ogrodowczyk i p. Emilii Górz.

12. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantom życzliwości ludzkiej.

13. W ubiegłym tygodniu Bóg odwołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej

ś.p. Eugeniusza Ogrodowczyka lat 73

Wszystkich naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu prosząc dla nich o dar życia wiecznego. „Zdrowaś Maryjo…”; „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

Ks. Tomasz Rembelski Proboszcz