XXIII Niedziela zwykła 2017

23. NIEDZIELA ZWYKŁA

10 września 2017r.

1. W kalendarzu liturgicznym w środę wsp. św. Jana Chryzostoma, w czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek wsp. Matki Bożej Bolesnej, w sobotę Śśw. Korneliusza i Cypriana.

2. Diecezjalny Dzień Młodych w Skrzatuszu w sobotę 16.09.2017r. Uroczystość Odpustowa w niedzielę 17.09.2017r. Chętnych na wyjazd zapraszam po Mszy św. do zakrystii. Koszt 25zł.

3. Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na Sanktuarium w Skrzatuszu.

4. W środę o godz. 1645 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy-prośby. Zapraszam.

5. Zbiórka ministrantów i kandydatów w piątek po Mszy św. wieczornej. Schola w sobotę o godz. 12.00

6. Biuro parafialne czynne we wtorek w godz. 1800-1900 i w sobotę od 1800-1900.

7. Młodzież z klas II ponadgimnazjalnych pragnącą przystąpić do sakramentu bierzmowania zapraszam w środę na godz. 18.00 do kościoła.

8. Zachęcam do wcześniejszego zamawiania intencji Mszy Świętych. Przy wyjściu

z kościoła lub w zakrystii możemy nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

Są też kalendarze na nowy rok. Cena 10 zł.-dochód na Skrzatusz.

9. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii, za złożone ofiary. W przyszłą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Rodziny p. Małgorzaty Kondrackiej i p. Aliny Kleina.

10. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantom życzliwości ludzkiej.

11. Wszystkich naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu prosząc dla nich o dar życia wiecznego. „Zdrowaś Maryjo…”; „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Paweł Zawada, kawaler, zam. Żydowo

Alicja Ewa Pietrowska, panna, zam. Węgorzynko Zapowiedź I