XXVI Niedziela zwykła

1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy; we wtorek wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w środę wsp. Śśw. Aniołów Stróżów, w piątek wsp. Św. Franciszka z Asyżu,

w sobotę wsp. św. Faustyny Kowalskiej.

2. Dziś po mszy św. zbiórka do puszki na Chleb św. Antoniego.

3. Od 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W kościele parafialnym w Żydowie nabożeństwo różańcowe w tygodniu od wtorku do piątku przed Mszą świętą o godz. 16.30, a w niedzielę o godz.9.30. Dzieci zapraszam w sposób szczególny we wtorki i czwartki na godz. 16.30. W przyszłą niedzielę poświęcenie różańców.

4. Z racji wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Msza święta odpustowa w Drzewianach 1.10.2019r. o godz. 18:00.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta w piątek od godz. 16.00. W piątek odwiedziny chorych w domach od godz. 800.

6. W niedzielę 13 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski. Po Mszy świętej zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jak w ubiegłym roku będziemy mogli nabyć przy wyjściu z kościoła pyszne papieskie kremówki. Zachęcam.

7. Parafialny Zespół Caritas organizuje 25.10.2019r. Dzień Seniora, który rozpocznie się Mszą św. za seniorów naszej parafii. Zapisy tradycyjnie u p. Haliny Starczewskiej. Zapraszamy.

8. Zachęcam do wcześniejszego zamawiania intencji Mszy Świętych z okazji jubileuszu, imienin oraz za zmarłych. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii możemy nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Są też kalendarze skrzatuskie

9. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii. W przyszłą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Rodziny

10. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantom życzliwości ludzkiej.

Wszystkich naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu prosząc dla nich o dar życia wiecznego. „Zdrowaś Maryjo…”; „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.