XXXIV Niedziela Zwykła Uroczystość Chrystusa Króla

Uroczystość Jezusa Chrystusa

Króla Wszechświata 26 listopada 2017r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Za odmówienie aktu ofiarowania Najświętszemu Sercu Jezusowemu, można uzyskać odpust zupełny.

2. W liturgii tygodnia wspominamy: w czwartek Święto św. Andrzeja Ap.

3. Nabożeństwo wspominkowe przez cały miesiąc listopad, codziennie pół godz. przed Mszą świętą. W III piątek m-ca, Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

4. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy piątek i sobotę miesiąca. W czwartek od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek od godz. 16.30 okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. O godz. 17.00 Msza święta z nabożeństwem pierwszopiątkowym. W Drzewianach okazja do spowiedzi od godz. 18.00, a o godz. 18.30 Msza święta z nabożeństwem pierwszopiątkowym. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną wyjątkowo w sobotę od godz. 9.00

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Jest to czas przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia, jak również radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa na końcu czasów.

6. Zachęcam do wcześniejszego zamawiania intencji Mszy Świętych z racji jubileuszy i innych ważnych wydarzeń w życiu Rodziny, również Mszy Św. „gregoriańskich”. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii możemy nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

7. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii. W przyszłą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Rodziny

p. Pawła Gabriel i p. Aliny Buszkowskiej.

8. Wszystkim parafianom i gościom dziękuję za ofiary i życzę dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantom życzliwości ludzkiej.

9. Wszystkich naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu prosząc dla nich o dar życia wiecznego. „Zdrowaś Maryjo…”; „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Damian Ficner, kawaler, zam. Koszalin

Magdalena Szymańska, panna, zam. Koszalin Zapowiedź I