Zesłanie Ducha Świętego

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Bardzo serdecznie dziękuję za brzózki do dekoracji kościoła. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy ona czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

2. W liturgii tygodnia wspominamy:

W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła

W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

3. V Odpust Kaszubski na Świętej Górze Polanowskiej 15.06.2019r. (sobota) zaprasza o. Janusz Jędryszek, kustosz.

4. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszki 2.226,50zł. Za złożone ofiary składam wdzięczne Bóg zapłać. Pieniądze zostały przekazane na konto poszkodowanych.

5. Jest do nabycia kolejny numer „Gościa Niedzielnego”. Jest artykuł o pożarze w Kępinach. Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej. Zachęcam do zamawiania intencji mszy św.

6. Dziękuję wszystkim którzy czynnie włączyli się w przygotowanie jubileuszu 60-lecia naszej parafii. W sposób szczególny dziękuję Radzie Parafialnej i osobom zaangażowanym.

7. Bardzo serdecznie dziękuję za złożone ofiary, posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii. Dziękuję za godne przyjęcie Ks. Biskupa i za pomoc w przygotowaniu jubileuszu. W przyszłą sobotę proszę o posprzątanie kościoła rodziny p. Janiny Zalas, p. Krzysztofy Parszczyńskiej, p. Renaty Nowak.

8. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantom, życzliwości ludzkiej.

9. Wszystkich naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu prosząc dla nich o dar życia wiecznego. „Zdrowaś Maryjo…”; „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.