I Niedziela Adwentu

3 grudnia 2017r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent. Jest to czas przygotowania do Uroczystości Bożego narodzenia, jak również radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa na końcu czasów. W czasie Adwentu, od wtorku do piątku zapraszam wszystkich na RORATY. Wtorek, środa, czwartek godz. 17.00, a w piątek z racji odpustu o godz. 18.00

Dzieci proszę o przynoszenie ze sobą lampionów, by oświecić drogę Panu Jezusowi, który do nas przychodzi, oraz zrobionych przez siebie serduszek z wypisanymi dobrymi uczynkami. Serduszka będą brały udział w losowaniu nagród. Serdecznie zapraszam!

2. W piątek 8 grudnia przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, jest to dzień odpustu w naszej parafii. Zapraszam wszystkich Parafian na Mszę Świętą ODPUSTOWĄ na godz. 18.00. Mszy Świętej przewodniczył będzie ks. Jacek Maszkowski proboszcz parafii Polanów. W tym dniu z racji odpustu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

3. W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

O godz. 16.40 modlitwa w intencji powołań.

4. W sobotę 9 grudnia o godz.12 poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej zbiórka do puszek na rzecz Funduszu Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

6. Zachęcam do wcześniejszego zamawiania intencji Mszy Świętych, również Mszy Św. „gregoriańskich”. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii możemy nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” jest też miesięcznik „Arka”. Są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W tym tygodniu ministranci upoważnieni przez proboszcz rozniosą opłatki na stół wigilijny do naszych domów. Za złożone ofiary przy tej okazji składam wdzięczne Bóg zapłać.

7. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii. W przyszłą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Rodziny

p. Barbary Stasiłowicz i p. Jacka Jasińskiego.

8. Wszystkim parafianom i gościom dziękuję za ofiary i życzę dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantom życzliwości ludzkiej.

9. Wszystkich naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu prosząc dla nich o dar życia wiecznego. „Zdrowaś Maryjo…”; „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Damian Ficner, kawaler, zam. Koszalin

Magdalena Szymańska, panna, zam. Koszalin Zapowiedź II