Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Żydowie

II Niedziela Wielkiego Postu

1. Przeżywamy dzisiaj II Niedzielę Wielkiego Postu. Po Mszy świętej zbiórka do puszki na rzecz Krajowego Funduszu Misyjnego. Zapraszam wszystkich na godz. 15.00 do kościoła parafialnego w Żydowie na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

2. W czasie Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa wielkopostne:

W piątki Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:, w Żydowie o 16.30, w Drzewianach o godz. 18.00. Można zabrać ze sobą skarbonkę tz. „jałmużna wielkopostna”.

3. We wtorek Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP.

4. Jest do nabycia kolejny numer „Gościa Niedzielnego”. Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej.

5. Jak co roku w sklepie obok kościoła można składać ofiary na kwiaty do „Bożego Grobu”. Za złożone ofiary składam „Bóg zapłać”. W intencji ofiarodawców zostanie odprawiona Msza Św. rezurekcyjna w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00

6. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na tacę 1518,70 gr.

Za złożone ofiary składam wdzięczne Bóg zapłać.

7. Spotkanie Rady kościoła w Drzewianach w piątek po Drodze Krzyżowej.

8. Zachęcam do wcześniejszego zamawiania intencji Mszy Świętych. Intencje na cały tydzień są wywieszone w gablocie i na stronie internetowej parafii.

9. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii. W przyszłą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Rodziny

p. Jolantę Kochańską i p. Radosława Filipek.

10. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantom życzliwości ludzkiej.

11. W ubiegłym tygodniu Bóg odwołał do wieczności z naszej parafii

Ś.p. Edwarda Pasiecznego lat 87 i Ś.p. Edwarda Szymańskiego lat 70

Wszystkich naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu prosząc dla nich o dar życia wiecznego. „Zdrowaś Maryjo…”; „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.