II Niedziela Wielkiego Postu

25 lutego 2017r.

1. Przeżywamy dzisiaj II Niedzielę Wielkiego Postu. Po Mszy świętej zbiórka do puszki na rzecz Krajowego Funduszu Misyjnego. Zapraszam wszystkich na godz. 15.00 do kościoła parafialnego w Żydowie na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

2. W czasie Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa wielkopostne:

W piątki Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:, w Żydowie o 16.30, w Drzewianach o godz. 18.00. Można zabrać ze sobą skarbonkę tz. „jałmużna wielkopostna”.

3. Jest do nabycia kolejny numer „Gościa Niedzielnego”. Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej.

4. Jak co roku w sklepie obok kościoła można składać ofiary na kwiaty do „Bożego Grobu”. Za złożone ofiary składam „Bóg zapłać”. W intencji ofiarodawców zostanie odprawiona Msza Św. rezurekcyjna w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00

5. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 16.40 modlitwa w intencji powołań. W piątek od godz. 16.00 okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. O godz. 17.00 Msza święta z nabożeństwem pierwszopiątkowym. W Drzewianach okazja do spowiedzi od godz. 17.40. a o godz. 18.00 droga krzyżowa . Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9.00

6. Zachęcam do wcześniejszego zamawiania intencji Mszy Świętych. Intencje na cały tydzień są wywieszone w gablocie i na stronie internetowej parafii.

7. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii. W przyszłą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Rodziny

p. Moniki Andrzejewskiej i p. Beaty Kusz.

8. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantom życzliwości ludzkiej.

9. W ubiegłym tygodniu Bóg odwołał do wieczności z naszej parafii

Ś.p. Helenę Głodowską lat 91

Wszystkich naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu prosząc dla nich o dar życia wiecznego. „Zdrowaś Maryjo…”; „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

Ks. Tomasz Rembelski- Proboszcz