III Niedziela Wielkiego Postu

O głoszenia Duszpasterskie

III Niedziela Wielkiego Postu

4 marca 2018r.

1. Przeżywamy dzisiaj III Niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszam wszystkich na godz. 15.00 do kościoła parafialnego w Żydowie na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

2. W czasie Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa wielkopostne:

W piątki Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:, w Żydowie o 16.30, w Drzewianach o godz. 18.00. Można zabrać ze sobą skarbonkę tz. „jałmużna wielkopostna”.

3. We wtorek z racji spowiedzi w dekanacie Msza św. o godz. 18.00

4. Jak co roku w sklepie obok kościoła można składać ofiary na kwiaty do „Bożego Grobu”. Za złożone ofiary składam „Bóg zapłać” W intencji ofiarodawców zostanie odprawiona Msza Św. rezurekcyjna w Pierwszy Dzień Świąt o godz. 6.00

5. W czwartek Msza św. wotywna o Duchu Świętym.

6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rekolekcje które poprowadzi ks. Marcin Wolanin dyr. Ośrodka Caritas pw. Aniołów Stróżów w Kołobrzegu. Serdecznie zachęcam do udziału.

7. Jest do nabycia kolejny numer „Gościa Niedzielnego” i miesięcznik rodzin katolickich „Arka”. Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej.

8. Bardzo serdecznie dziękuję za złożone ofiary, posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii. W przyszłą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Rodziny

p. Elżbiety Sekuły i p. Reginy Kochanowskiej.

9. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantom, życzliwości ludzkiej.

10. W ubiegłym tygodniu Bóg odwołał do wieczności z naszej parafii

Ś.p. Danutę Kokorudz lat 64

Wszystkich naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu prosząc dla nich o dar życia wiecznego. „Zdrowaś Maryjo…”; „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

Ks. Tomasz Rembelski- Proboszcz