OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIV – CHRYSTUSA KRÓLA 20.11.2022r.

1. W tygodniu liturgicznym: PONIEDZIAŁEK: wsp. OFIAROWANIE N.M.P; WTOREK: wsp. św. CECYLI, Dz i M.; CZWARTEK: wsp. św. M. ANDRZEJA DUNG-LAC, prez. i TOWARZYSZY.

2. Dzisiejsza NIEDZIELA: JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – po Mszy św. w Żydowie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do NSPJ, akt poświęcenia rodzaju ludzkiego – za odmówienie którego Kościół udziela odpustu. Ta niedziela kończy rok liturgiczny 2022.

3. WYPOMINKI w kościele parafialnym pół godziny przed Mszą św. wtorek 22.11 Żydowo 7-42 i Chocimino;  środa 23.11:  Żydowo 48-101, Gołogóra i okolice Gołogóry. czwartek 24.11 : : Drzewiany i Stare Borne wraz z okolicami   ;  piątek 25.11 Żydowo 104-129, bez podanych nr i okolice Żydowa
W przyszłą I Niedziela Adwentu – wypominek już nie będzie. Tegoroczne wypominki kończymy w piątek 25.11.

4. Msza Św.: WTOREK i PIĄTEK o godzinie 17.00, ŚRODA i CZWARTEK o godzinie 9.00. Przed Mszą św. adoracja Pana Jezusa w N. Sakramencie, pół godziny przed Mszą św. WYPOMINKI. Podczas adoracji możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. W sobotę o 10.00 Msza św. w DPS, o 14.00 i 16.00 w ZK: Opatówek i Stare Borne.

5. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu: wtorek 8.00 do 9.00 i piątek od 18.00 do 19.00 po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się z księdzem.

6. W imieniu całej wspólnoty naszej parafii pragnę podziękować Państwu Irenie i Tadeuszowi LEŚ ZA ZAKUPIENIE PRZETRANSPORTOWANIE I OFIAROWANIE naszej parafii 120 m2 kostki brukowej oraz 70 m krawężników do Zakątka św. Joachima i Anny, która posłuży do wyłożenia na wiosnę podłogi w wiacie i placu przyległego. Dziękujemy również Panu Jerzemu Landowskiemu za owocne rozmowy i pomoc w realizacji dzieła. Niech staropolskie Bóg zapłać będzie wyrazem naszej wdzięczności a Pan Bóg niech w Państwa dziełach zawsze błogosławi.

7. Jako wspólnota parafii dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni i przygotowanie jej do niedzielnej liturgii. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy pp. Białowąs Marek i Smal Jarosław.

8. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, Wszystkim w codziennych obowiązkach Bóg, niech hojnie błogosławi, a nasi patronowie i Matka Boża Niepokalanie Poczęta wypraszają potrzebne łaski.