OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.03.2024 – VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w WIELKI TYDZIEŃ, który kończy czas tegorocznego  Wielkiego Postu w czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej Rozpoczynamy świętowanie TRIDUUM PASCHALNEGO MSZĄ o godzinie:

18.00 w ŚWIERZNIE

19.00 W ŻYDOWIE

Po Mszach św. przeniesienie Pana Jezusa do kaplicy adoracji zwanej tradycyjnie Ciemnicą, w tym dniu adoracja do 21.00 w Żydowie i Świerznie.

Z okazji rozpoczęcia Wielkiego tygodnia zapraszamy chętnych do przygotowania ołtarza adoracji i Grobu Pańskiego we wtorek o godzinie 18.00.

2. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Kościół nie odprawia w tym dniu Mszy św. Nabożeństwo WIELKIEGO PIĄTKU ROZPOCZNIE SIĘ o:

18.00 w Świerznie,

19.00 w Żydowie

Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy wznowiona w Żydowie o godzinie 10.00. w Świerznie po Drodze Krzyżowej o 15.00. W Żydowie tradycyjnie klucz bierzemy ze sklepu po adoracji odnosimy i gasimy świece. Adoracja w Grobie po liturgii Wielkiego Piątku do 21.00. Droga Krzyżowa w tym dniu Żydowo i Świerzno 15.00.

3. WIELKA SOBOTA – LITURGIA rozpocznie się w Żydowie i Świerznie o godzinie 20.00 rozpaleniem ogniska, poświęceniem i procesją światła. Po Liturgii Paschalnej oznajmimy światu Zmartwychwstanie naszego Pana Procesją Rezurekcyjną w nocy.

Ze względu na połączenie parafii nie będzie rezurekcji rano w Żydowie ani w Świerznie, będzie natomiast w DRZEWIANACH MSZA ŚW. REZUREKCYJNA O GODZINIE 6.00 W NIEDZIELĘ WIELKANOCY.

4. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę:

9.00 – Chocimino na parkingu przed Kościołem nie wchodzimy na ogrodzony plac przedkościołem

9.20 – Żydowo – kościół

9.40 – Kępiny przy wiacie

9.55 – Drzewiany – kościół

10.05 – Stare Borne – wiata

10.20 – Kępsko przy krzyżu

10.30 – Gołogóra – kościół

11.00 – Świerzno- kościół

11.15 – Świerzno – kościół

5. Msza św. w Niedzielę Wielkanocną:

6.00 – Msza św. rezurekcyjna w Drzewianach,

8.30 – Świerzno,

10.00 – Żydowo,

11.30 – Gołogóra

6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna TYLKO we wtorek od 8.00 do 8.30, po wcześniejszym telefonicznym kontakcie z księdzem.

7. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać w sklepie przy kościele.

8. Dziś po Mszach św. zbiórka na remont DPS w Przytocku.9. Również dziś po Mszach św. CARITAS rozprowadza paschaliki na Wielką Sobotę.

10. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy pracowali przy sadzeniu drzewek w Zakątku św. Joachima i Anny jak i na polu przy plebanii.

11. Jako wspólnota parafii w Żydowie, dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni i przygotowanie jej do niedzielnej liturgii . W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy Sekuła Elżbieta i Kochanowska Regina – proponuje na dzień sprzątania wtorek po dekoracji kościoła.

12. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, Wszystkim w codziennych obowiązkach Bóg, niech hojnie błogosławi, a nasi patronowie i Matka Boża wypraszają potrzebne łaski. Ks. Robert Gromek – proboszcz Żydowa, administrator Świerzna.