Wakacyjny wyjazd do Kotliny Kłodzkiej

Tegoroczne wakacje rozpoczęliśmy pięciodniowym wyjazem do Kotliny Kłodzkiej. Nasza wycieczka licząca 26 uczestników najpierw zaczęła zwiedzać Wrocław. Ksiądz Piotr pokazał nam najpiękniejsze Kościoły oraz miejsca w tym mieście. Naszym tymczasowym domem okazał się „domek” u Sióstr Franciszkanek Szpitalnych w Ołdrzychowicach Kłodzkich. Tam jedliśmy, spaliśmy i bardzo dobrze się bawiliśmy. Każdy dzień rozpoczynaliśmy Mszą Świętą i śniadaniem przygotowanym przez siostry (było przepyszne!). Wszystkie dni tego wyjazdu były bardzo aktywnie spędzane. Począwszy od zwiedzania: Twierdzy Kłodzko, Kopalni Złota, Huty Szkła, Jaskini Niedźwiedziej, Kaplicy Czaszek, Bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Wambierzycach, Muzeum Papiernictwa i skończywszy na wyczerpującej drodze w Góry Stołowe. Świętowaliśmy urodziny naszego chwilowego ,,taty i mamy” czyli Księdza Tomasza Rembelskiego. Wieczorami rozgrywaliśmy mecze piłki nożnej czy kosza. W altance u Sióstr graliśmy w różnego rodzaju gry; śpiewaliśmy piękne pieśni o Jezusie i uczyliśmy się tańczyć Belgijkę. W drodze powrotnej do Żydowa zrobiliśmy przystanek w Róży Wielkej, gdzie odwiedziliśmy Księdza Adama Pazia. Tam mieliśmy ognisko i ks. Tomasz grał na gitarze tak mocno, że aż pękła struna 🙂

Bardzo chcielibyśmy podziękować każdemu kto wspomógł naszą wycieczkę. Dziękujemy: panu Zenkowi za opiękę, panu Kierowcy za bezpieczny przejazd, Siostrom za ugoszczenie, przewodnikom i oczywiście naszemu Księdzu Proboszczowi za zorganizowanie wyjazdu, wspaniałą opiękę i gwarantowaną świetną zabawę!!! Wielkie Bóg zapłać!!!

auto tekstu- Karolina Ogrodowczyk