Wizytacja Biskupa w naszej parafii 13-14.05.2018 r

W dniach 13 i 14 maja 2018 w naszej parafii wizytuje Biskup Pomocniczy Dziecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej Krzysztof Włodarczyk. W niedzielę we wszystkich kościołach należących do parafii Żydowo, wierni mięli okazję wsłuchać się w Słowo Boże, które wygłosił podczas mszy św. W godzinach popołudniowych odbyła się uroczysta, polowa Msza święta w Domu Pomocy Społecznej w Żydowie oraz spotkanie z kierownictwem i mieszkańcami.
Wieczorem Ksiądz Biskup spotkał się również z ministrantami i ich rodzicami a następnie z członkami działająch przy parafii wspólnot tj.: z Radami Parafialnymi, Caritas, Parafialnym Zespołem Synodalnym oraz Różami Różańcowymi św. Wojciecha i św. Maksymiliana.

W poniedziałek Biskup złożył wizytę w Zakładzie Karnym w Starem Bornem a następnie spotkał się z uczniami i nauczycielami w Szkołach Podstawowych w Drzewianach i w Żydowie. Tego dnia odwiedził również chorych z Najświętszym Sakramentem. Podczas wieczornej Mszy św. w Kościele Parafialnym w Żydowie młodzież z naszej parafii przyjęła Sakrament Bierzmowania.