Wniebowstąpienie Pańskie

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pan Jezus wraca do Ojca, a nam nakazuje oczekiwać Ducha Pocieszyciela. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Zielone Świątki, która kończy okres wielkanocny.

2. Dziś po mszy św. zbiórka do puszki na rzecz poszkodowanych w pożarze w Kępinach.

3. W sobotę 8 czerwca o godz. 17:00 Ks. Biskup Edward Dajczak odprawi Mszę Św. Jubileuszową z okazji 60 rocznicy utworzenia naszej parafii.

Już dziś bardzo serdecznie zapraszam wszystkich Parafian i miłych Gości do wspólnego przeżywania naszego Jubileuszu.

4. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 16.40 modlitwa w intencji powołań. W piątek od godz. 16.00 okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. O godz. 17.00 Msza święta z nabożeństwem pierwszopiątkowym. W Drzewianach okazja do spowiedzi od godz. 18:00. O godz. 18:30 Msza św.

5. Spotkanie Rady Parafialnej w czwartek o godz. 19:00 na plebanii.

6. Jest do nabycia kolejny numer „Gościa Niedzielnego”. Jest również miesięcznik rodzin katolickich „Arka”. Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej.

7. Bardzo serdecznie dziękuję za złożone ofiary, posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii. W przyszłą sobotę proszę o posprzątanie kościoła rodziny: p. Kazimiery Papajewskiej, p. Edwarda Olszowy, p. Ewy Filipek.

8. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantom, życzliwości ludzkiej.

9. Wszystkich naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu prosząc dla nich o dar życia wiecznego. „Zdrowaś Maryjo…”; „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

Ks. Tomasz Rembelski- Proboszcz