XVII Niedziela zwykła

1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy we wtorek wsp. Ignacego z Loyoli, w środę wsp. Św. Alfonsa Marię Liguoriego bp i dK, w sobotę wsp. Św. Jana Vianeya prezbitera.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 16:30. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9:00

3. W czasie wakacji biuro parafialne czynne w sobotę od godz. 19:00 do 20:00

4. Osoby które chciałyby pomóc w tworzeniu lapidarium na naszym cmentarzu zapraszam na spotkanie we wtorek na godz. 19:00 na plebanię.

5. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii możemy nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Jest także miesięcznik rodzin katolickich Arka.

6. Po Mszach św. poświęcenie pojazdów.

7. Caritas parafialna, 28.08.2018r. (wtorek), organizuje dla seniorów naszej parafii wycieczkę jednodniową do Chełmna i Sanktuarium w Górce Klasztornej. W programie: Msza Św. w Górce Kl.,zwiedzanie, wspólny posiłek, niespodzianka od organizatorów. Wpisowe 20zł. od uczestnika.

Zapisy u P. Haliny Starczewskiej.

8. Festyn Parafialny: pozyskane środki 19.430,40zł. (w tym 940zł. dla kościoła w Chociminie). Dziękuję za pomoc w organizacji Parafiady. Zapraszam organizatorów i zaangażowanych w sobotę na godz. 19:00 na wspólne ognisko na plebanię.

9. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii. W przyszłą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Rodziny

p. Dariusza Nytiacha i p. Wiesława Ciężkowskiego.

10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantom życzliwości ludzkiej.

11. Wszystkich naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu prosząc dla nich o dar życia wiecznego. „Zdrowaś Maryjo…”; „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Piotr Rafałowski, kawaler, zam. Miastko

Dorota Zalas, panna, zam. Żydowo zap. II