XXVII Niedziela zwykła

1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy; w poniedziałek Najśw. M.P. Różańcowej.

2. Nabożeństwa różańcowe w kościele parafialnym w Żydowie w tygodniu od wtorku do piątku przed Mszą świętą o godz. 16:30, a w niedzielę o godz.9:30. Dzieci zapraszam w sposób szczególny we wtorki i czwartki na godz. 16:30

Dziś po mszy św. poświęcenie różańców.

3. W przyszłą niedzielę 13 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Po Mszy świętej zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. W tym roku będziemy mogli nabyć przy wyjściu z kościoła pyszne papieskie kremówki.

4. W sobotę na godz. 12.00 zapraszam dzieci przygotowujące się w tym roku szkolnym do I komunii świętej wraz z rodzicami.

5. Parafialny Zespół Caritas organizuje 25.10.2019r. Dzień Seniora, który rozpocznie się Mszą św. za seniorów naszej parafii. Zapisy tradycyjnie u p. Haliny Starczewskiej. Zapraszamy. Zachęcam do wzięcia udziału w akcji „ZAPAŁKA NIE OGRZEJE”

6. Zachęcam do wcześniejszego zamawiania intencji Mszy Świętych z okazji jubileuszu, imienin oraz za zmarłych. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii możemy nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”, jest też miesięcznik rodzin katolickich Arka.

7. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii. W przyszłą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Rodziny

p. Teresy Drozdowskiej i p. Wiesławy Wodyk.

8. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantom życzliwości ludzkiej.

9. W ubiegłym tygodniu Bóg powołał do wieczności z naszej parafii:

ś.p. Czesławę Rylik lat 76

Wszystkich naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu prosząc dla nich o dar życia wiecznego. „Zdrowaś Maryjo…”; „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

Ks. Tomasz Rembelski

Proboszcz